Skocz do zawartości

Turnigy 9X traci nagle zasięg


Grzdam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi raz zdarzyło mi się, że T9X straciła nagle zasięg, bez wyraźnego powodu(model na zwykłej odległości, przed chwilą leciał jeszcze dalej). Ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić? Pierwszy raz utrata zasięgu była permanentna, ale zdaje mi się, że może być to wina urwanego kabla anteny w miejscu lutu w czasie kraksy(czyli wcześniej antena była okej, powód utraty zasięgu mógł być inny). Jutro sprawdzę zasięg po dzisiejszej kraksie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam;)

 

Posprawdzaj dobrze, czy nie masz przerwanego kabla antenowego. W nadajniku równiez. Miałem problem z utratą zasięgu i okazało się, ze przetarty jest kabel anteny w radio, w miejscu przejścia przez płytkę gdzie wstawione jest mosiężne "oczko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link czyli co? :P Sorry, nie spotkałem się jeszcze z tym terminem.

Rozebrałem odbiornik - luty ok. Część nadawca też, poza tym, że nie mam pojęcia jak się dobrać do anteny(a raczej jej wnętrza).

Co do samej aparatury. Prawdopodobnie doprowadzę ją do stanu używalności i odsprzedam w p... :P Nie wiem jakim cudem dziś na zboczu nie rozwaliłem modelu całkowicie, skończy sie na kilku paskach szkła i żywicy, cud normalnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotnie straciłem zasięg RC Turnigy poniżej 300m i nigdy więcej nie użyje tego badziewia do modeli, które latają w odległościach ponad 100m

Obecnie mam FrSky i nie mam obaw odlecieć na 1500m (oczywiście FPV) oraz system eLeReS 100mW na którym można sobie pozwolić nawet na 5000m :P

Jeśli ktoś ma zamiar latać w odległości 50-100m, to Turnigy może się sprawdzić. Na większe odległości nie polecam...

Oczywiście do samej aparatury nie mam żadnych zastrzeżeń, i nawet kupiłem jej nowszą wersję 9XR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaką kwotę masz OC? Takim modelem możesz już wyrządzić komuś krzywdę. Link oryginalny ma naprawdę złą prasę popartą licznymi dowodami - jednym z nich jest sytuacja Twojego kolegi.

Dlaczego fr-sky?:

1. Jest skalowalny (4-8kanałów, 10-30$)

2. Są lekkie odbiorniki, nawet 2g

3. Jest telemetria - wiem kiedy będę na granicy zasięgu (nigdy nie byłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakich radiach latałeś wcześniej, ale ja przeszedłem wiele m.in. czeską modellę i wiele innych wynalazków z którymi były większe lub mniejsze problemy. Rozbijanie modeli przez radio skończyły się dopiero po zakupie Futaby i Graupnera.

Jak zwykle na forach demonizujecie...

 

No nie.... I kto tutaj demonizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie doradzajcie mi, żeby kupić nowy moduł, bo ja chcę tylko doprowadzić to do stanu używalności i sprzedać. :P Dostałem robotę na wakacje, to pewnie kupię w końcu jakąś Futabę ;)

 

EDIT: Jeszcze zapytam przy okazji - czy Spektrum to dobre radia? Jak się mają jakościowo do na przykład Futaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.