Skocz do zawartości

Wykłon silnika alpha 1500


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Brać!

Pelikan Alpha 1500 po przejściach wrócił do gry i mam problem.

W locie ślizgowym bez silnika pięknie leci, bez pompowania, na trymerach około zera.

Na silniku straszliwie zadziera do góry muszę go cały czas dusić do dołu, mimo że trymerem pojechałem maksymalnie .

Pytanie:

Powinienem silnik wychylić do góry czy do dołu.

Wg mnie do góry by zmniejszyć kąt między osią silnika a cięciwą skrzydła, ale gdzieś przeczytałem że zwiększyć wykłon silnika w dół.

Oczywiście najprościej sprawdzić , ale jeśli ktoś wie napewno to będę wdzięczny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia ,wydaję mi się ,żę skłon jest prawidłowy , prawie taki sam jak oryginalnie.

Więc myślę ,żę problem leży w środku ciężkości. Podeprzyj palcami w pełni wyposażony do lotu model na skrzydłach w odległośći ok. 1/3 od natarcia i zobacz co się dzieje.

Jeśli to nie pomoże to sprawdź czy nie masz czegoś ustawionego w aparaturze np: zmiksowany ster wysokości z obrotami , lub ustawionych jakiś faz lotu.. itp.

Model powinien latać bez problemu , kadłub jak nówka :-) Mój w porównaniu z Twoim wygląda jakby go pociąg przejechał i lata super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.