Skocz do zawartości

Acro 3D- projekt elektrycznego modelu 3D- może będzie KIT


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozciapałem w zeszłym roku Katankę 1020mm w pierwszym locie więc postanowiłem zrobić nowy model. Jeżeli będzie zainteresowanie nie powinno być problemów z KIT-em. W każdym razie, założenie jest takie że model będzie zbudowany prawie całkowicie z balsy, rozpiętość około 1050mm. Powierzchnia nośna (płatów) 23,2dm2, waga nieznana, profil na końcówce 14%, u nasady 10%.Wychylenia lotek i sterów usterzenia 45st na stronę, lotki dociągnięte do samego kadłuba żeby były w zasięgu strumienia zaśmigłowego, kadłub dość wysoki i zarazem wąski co powinno zapewnić mały opór czołowy i ułatwić latanie "na nożu". Przewidziany napęd to dzwonek turnigy 3530 ale pewnie zrobię możliwość montażu wręgi do silników 28xx-35xx. Skrzydła prawie gotowe , jutro zrobię kadłub. Myślę że za tydzień będzie gotowy do wycinania. Postanowiłem zrezygnować z upierdliwych wytłoczek maski, kabinka będzie frezowana a jej tłoczenie zlecę. Na tą chwilę wygląda to tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się dzieje, gdyby nie to że muszę pracować zawodowo to pewnie było by już bliżej niż dalej. Niestety ale przy rysowaniu trzeba przemysleć kilka kwestii konstrukcyjnych, uporałem się z dwoma opcjami mocowania silnika, nada się zarówno "dzwonek" jak i silnik rozmiaru 3536. Takie pierdoły i symulacje zajmują najwięcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z relacją chwilę zejdzie bo na szybko muszę wykonać motoszybowiec. Do Acro kadłub powinienem zakończyć jutro, oczywiście projekt. Sam jestem ciekawy jak to będzie latać. Projekt typowy pod 3D ale czas pokaże czy kierunek słuszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie coś się dzieje w temacie to dorzucę dwa screeny.

Upierdliwiec z tego modelu. Przód jest niezłą zagwozdką. Po pierwsze to konieczność istnienia drugiej wręgi- bez niej ciężko utrzymać kształt kadłuba, drugą sprawą jest to że w wersji z silnikiem CD-ROM stanowi ona jego mocowanie. Druga, alternatywna wręga obok przeznaczona jest do silników SK o max średnicy 36mm ( mało prawdopodobne żeby ktoś montował takiego potworka w modelu o rozp 1080mm).

Trzecią sprawą jest pogodzenie mocowania kabiny i możliwości włożenia silnika w ogóle. Pewnie wymyślę jakiś sposób ale nie wiem jeszcze jaki będzie finał bo jakiś będzie na 100%. Część konstrukcji stanowi balsa a część balsosklejka.

 

EDIT: poradziłem sobie z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet wejdzie nawet 2250mA 3S. Miejsca jest na tyle.

 

edit:dorobiłem dolną część pokrycia kadłuba. Narożniki będzie można wyszlifować po promieniu od 4mm na końcu kadłuba do 9mm w środku i przodzie. Nie spodziewałem się że w tak małym modelu nadzieję się na tyle problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo. Staram się wrzucać jak najmniej balsosklejki . boczki, skrzydła , tył kadłuba, cała kabina , usterzenia są wykonane z balsy. Ciekawe co wyjdzie z tego wszystkiego. Model ma długi ryj i możliwość manewrowania pakietem więc podejrzewam że nie będzie żadnego problemu z wyważeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.