Skocz do zawartości

helikopter nie unosi się


jasnyheli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dostałam w prezencie model helikoptera na podczerwień L 6018. Po kilku lotach i ładowaniu helikopter nie może się unieść i kręci się w kółko. Zauważyłam że dolne śmigło kręci się wolniej od górnego, ale nie wiem co dalej, jak to naprawić? Czy da się jakoś łatwo tę usterke naprawić czy wymaga naprawy w sklepie i grubych pieniędzy? Helikopter o nic nie uderzył, nie jest nic złamane itp. Proszę o wyrozumiałość i łopatologiczne tłumaczenie, pierwszy raz mam taki model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Takich zabawek raczej się nie naprawia. Powodem zachowania, które opisujesz może być nienaładowany akumulator, zużyte szczotki w silniku lub uszkodzony silnik. Ale zaznaczam MOŻE. Trudno zdiagnozować na odległość. Zmierz napięcie akumulatorka przed lotem jakimś miernikiem. Powinien mieć 4,2 V.

Generalnie jest to zabawka nienaprawialna. Ale jeśli dostałeś w prezencie i jest to nowa zabawka, to po prostu reklamuj u sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem "rozjeżdżają" się przekładnie w podobnym przypadku u mnie pomogło poluzowanie śrubki na szczycie wirników, dosunięcie w dół osi i dokręcenie tej śrubeczki..

A jeśli to nowy zakup, to najlepiej reklamuj. W helikopterku kupionym pod choinkę po dwóch tygodniach przestał działać silniczek i bez problemu przysłano nowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.