Skocz do zawartości

Bindowanie drugiego odbiornika do 9X i pamięć modeli


elwizardos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie nietypowe pytanko, szukałem na forum, ale jakoś odpowiedzi nie znalazłem ;)

Mianowicie, mam aparaturę FlySky fs-th9x i oryginalny odbiornik z kompletu. Całość jest zamontowana w modelu nr 1. Mam zaprogramowane ustawienia dla tego modelu w pozycji nr 1 w aparaturze.

Składam drugi model i dokupiłem drugi odbiornik do tego właśnie modelu, dokładnie taki sam jak był w komplecie z aparaturą, jak się domyślam nie powinno być problemu ze zbindowaniem tego drugiego odbiornika.

Moje pytania:

1. czy aparatura będzie pamiętać ustawienia odbiornika nr 1 dla modelu nr 1 ?

2. czy będę mógł wprowadzić ustawienia dla modelu nr 2 z odbiornikiem nr 2 np. na drugiej pozycji w aparaturze ?

3 czy uruchamiając aparaturę na przemian raz model nr1 raz nr 2 aparatura wykryje jaki to odbiornik i jakie są mu przypisane ustawienia ?

4 ile maksymalnie da się zbindować odbiorników z tą aparaturą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny soft ma chyba 6 pamięci. Możesz przekładać odbiorniki do różnych modeli.

Zbindowana aparatura steruje wszystkimi przyłączonymi odbiornikami, bez znaczenia ma ustawiony model. Jak masz 2 odbiorniki i je na raz włączysz, oba będą reagować. Model musisz sam zmienić, pomyłka w zmianie modelu jest jednym z powodów rozbijania modeli :D

Ad4 - Możesz zbindować nieskończenie dużo odbiorników - nie mylić z pamięcią modeli.

 

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest praktycznie to samo, co Turnigy 9X, to oryginalny soft ma 8 pamięci modeli. Do tego co napisali wyżej Koledzy, dodałbym żebyś nadał nazwę w menu modelowi zmieniająć ze standardowego Mode1 (to nazwa modelu a nie rodzaj MODE) na swoją. Szybciej rzuci Ci się w oczy aktywna nie ta pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwę pierwszego modelu już wprowadziłem do aparatury, drugi się kleji powoli. Tak myslałem, że kiedyś będę miał kilka i już to zrobiłem. Dziekuję za odpowiedzi. Organoleptycznie wszystko sprawdzę czy rzeczywiście tak działa jak już poskładam drugie latadło i uzbroję w elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.