Skocz do zawartości

Połączenie sieci tv multiroom


Marcin K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie do znawców tematu. Mam instalacje w domu jednorodzinnnym. 4 odbiorniki tv i 2 przewody z anteny sat. Wszystkie odbiorniki są na osobnym przewodzie czyli pajęczyna. Jak podłączyć pod to multiroom? jakich urządzeń potrzebuje? Czy potrzebuje multiswich na rozgałęzienie sygnały na dekodery odbiorcze czy wystarcza splittery sygnału telewizyjnego? Jak to połączyć? Czy wszystkimi przewodmi (także z multiroomu) schodzę w multiswich i do tego tylko dekodery odbiorcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czesc

Jezeli chcesz miec NC+ to kazdy dekoder podlaczasz pod osobny przewod antenowy z konwertera. Musisz do tego spiac to wszystko kablem sieciowym (komputerowym) w routerze lub swichu. Jezeli chodzi o C+ to ja uzywalem CLONE + HOME150. Aleze wzgledu na dzialanie dokladnie w 1/4 czestotliwosci Wi Fi zrezygnowalem z tego rozwiazania z powodu przeszkod.

Rafal

 

 

(Wyslane z iPhone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie nc+. Każdy dekoder odbiorczy na osobnym kablu. I to muszę podłączyć jakos pod multiroom. I teraz. Czy to ma wejście na dwa przewody z anteny i wyjście na 4 dekodery odbiorcze czy potrzebuje multiswich na rozdzielenie sygnału za multirooma na dekodery odbiorcze? Połączyć siecia lan nie mam problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie nc+. Każdy dekoder odbiorczy na osobnym kablu. I to muszę podłączyć jakos pod multiroom. I teraz. Czy to ma wejście na dwa przewody z anteny i wyjście na 4 dekodery odbiorcze czy potrzebuje multiswich na rozdzielenie sygnału za multirooma na dekodery odbiorcze? Połączyć siecia lan nie mam problemu.

Napiszę ci jak ja mam połączone NC+

Z dachu (konwertera na 8 odbiorników) idzie (mam ich za dużo ale to na przyszłość robiłem) 8 kabli antenowych, po dwa do każdego dekodera.

W jednym pomieszczeniu (u mnie przy dekoderze "MASTER") mam postawiony Router (taki do sieci komputerowych) pod który mam podpięte wszystkie dekodery (taka sieć jak komputerowa ale z dekoderów). Jest to konieczne do działania multiroom'a. Owy router (działa jako swich) podpięty pod kolejny router tym razem od internetu.

Co mi to daje?

Multiroom plus interenet na każdym dekoderze (a co za tym idzie cała masa funkcji)

Takie połączenie daje mi stabilną niezależną pracę dekoderów.

Generalnie jestem zadowolony z tego systemu. Jeszcze mnie nie zawiódł.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie "zepniesz" je w sieć nie ma znaczenia

Ja router postawiłem przy dekoderze matce bo tak mi pasowało.

Jeżeli masz jakiś Swich w domu lub wystarczającą ilość wolnych portów LAN w routerze to możesz je tam podpiąć (ja nie miałem dlatego postawiłem dodatkowy router działający jako swich)

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.