Skocz do zawartości

Początki w modelarstwie


Dejvid92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkującym modelarzem a konkretniej nigdy jeszcze nie miałem z modelarstwem nic wspólnego. Spodobało mi się to gdy byłem w górach i zobaczyłem jak ktoś lata modelami. Chciałbym zacząć przygodę z modelarstwem ale jak większość (po tym co widziałem na forum) nie wiem od czego zacząć. Dużo o tym czytałem i wiem że najlepiej nie zaczynać gdy nie ma się doświadczonego modelarza przy sobie który pomoże i wytłumaczy. Ja niestety nie znam nikogo takiego :( Czy to oznacza że od razu jestem skazany na niepowodzenie? Nie za bardzo orientuję się w cenach jakie musiałbym zainwestować. Z tym też jest trochę problem ale nie aż taki. Proszę o jakieś rady w co bym musiał się zaopatrzyć na sam początek i jakie to mniej więcej były by to koszty? Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

sorry ze pisze bez polskich liter ale nie mam teraz klawiatury pl

 

Jezeli chodzi o to jak zaczac, to przy braku doswiadczonego modelarza najlepiej kupic niedrogi zestaw szybowca rc i poskladac go wedlug instrukcji. Latanie takim modelem na zboczu to już nieco wyzsza szkola jazdy - wpierw trzeba zaczac od latania na lace.

 

ceny sprzetu na poczatek - orientacyjnie: model 200-300 pln, radio 250-450 pln, serwa i inne dodatki 100-200 pln. W tych cenach zlozysz model szybowca o rozpietosci skrzydel 1,5 m i polatasz wszedzie. Sa tansze modele-zabawki, ale to nie ma duzo wspolnego z prawdziwym modelarstwem.

Bardzo dobrym modelem na poczatek jest Easy Glider z firmy Multiplex - poczytaj o nim na tym forum - duzo było postow na jego temat.

 

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy nie mam nikogo kto mógłby mojego szybowca wznieść na większą wysokość, a przy rzucie z ręki za długo bym sobie chyba nie polatał? A może się mylę bo doświadczenia w tych sprawach nie mam. Wiem tylko tyle ile przeczytałem. A może lepszy byłby motoszybowiec? Jeżeli mam trochę racji to w jakiej cenie one się trzymają?

 

PS: Dziękuje za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jedna możliwość, kupić bądź zbudować szybowiec tak jak mówił tom_tom ale uzbroić go w hol gumowy ja zrobiłem z gumki kapeluszówki 3mm zapłaciłem za wszystko około 30-40zł, i zacząłem latać, to też jest rozwiązanie. Ale jeśli uda się zebrać na napęd to wybierz napęd jest lepszy od holu :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidzie (przypuszczam że tak masz na imię).

Jak już Ci napisano szybowiec można łatwo wynieść w powietrze przy pomocy holu gumowego. Polecam Ci kupno na początek jakiegoś produktu firmy SAU - są polskie, tanie, wytrzymałe i doskonale nadają się do nauki pilotażu (moja córka uczy się latać na Graffiti).

 

PS. w Poznaniu jest kilka modelarni, np. na Zamku - może zapisz się po prostu do jakiejś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak radził bym zrobienie modelu samemu(tym bardziej że masz niedaleko modelarnie), W sky lady wyposażenie jest nie najlepszej jakości , lepiej kupić apke, wyposażenie, i zrobić model, przynajmniej sprzęt zostanie na potem, i poćwiczysz budowę modeli :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osob rzeczywiscie zaczelo od Sky Lady, ja tez. Jest to chyba obecnie najprostsza i najtransza mozliwosc zajecia sie modelarstwem. Jezeli chodzi o jakosc, to nie jest wysoka, ale za ta cene coz sie spodziewac, ale najwazniejsze elementy zestawu czyli aparatura i odbiornik dzialaja i nie ma problemu z zasiegiem. Tak wiec otwiera to mozliwosci budowy innych modeli w oparciu o te podstawe. Aparatura jest najprostsza, ale 4 kanalowa, tak wiec jezeli w najblizszym czasie nie planujesz budowy modelu wielosinikowego, z chwanym podwoziem lub szybowca z usterzeniem typu "V"., to nie ma problemu..

Moja sky lady, ktora kupilem wiosna, i mialem wobec niej duuze plany rozbudowy, lezy teraz w koncie, a aparatyra smiga na zmiane w RWD, albo w akrobaciku depronowym..

Jestem z Poznania, wiec gdybys mial jakies problemy to wal smialo.

skype: baxter12

gg 421 4751

Motoszybowiec to dobry wybor, masz tam w mosinie piekne tereny do latania na zboczu..

A modelarnia jest w Poznaniu w Pałacu Kultury.

 

Baxter12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszyscy w opiniach piszą że aparatura ich zaskakuje. Nawet gdyby zepsuła mi się jakaś część to w każdej chwili mogę dokupić nową. Fakt tereny w Mosinie mamy :P i to dla mnie jest dobre. Dziękuje za podanie kontaktu na pewno zwrócę się o pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.