Skocz do zawartości

skrzywiony wał


lekarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja wczoraj latałem ... ;) Nieświadomie. Założyłem na Emaxa 2822 sporą piastę i śmigło. Pierwszy lot ok, drugi niby też, ale jak obejrzałem nagrania z breloka zauważyłem, że obraz zaczyna falować. Nie było nic słychać w trakcie lotu. Nie było też kreta a łagodne lądowania w wysokim zbożu. Zacząłem po kolei analizować skąd to falowanie, okazało się że wał nie wytrzymał. Silnik zaczął "stukać" jak ruszam na boki i jak powoli kręcę śmigłem to już na oko widać, że wobluje. Na wszelki wypadek go zdjąłem, założyłem nowy i wróciłem do lekkiego prop-savera zamiast piasty. Szukam mocniejszego konstrukcyjnie odpowiednika 2822. Mam ich kilka i bardzo się różnią od siebie pod względem wytrzymałości. Pozostawiają wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możliwe to jest że przy słabo zamocowanym śmigle model nie chce latać.

Już tłumaczę. Otóż mam sobie śmigło w małym modelu. Wydaje mi się iż po pewnym czasie śmigło się poluzowywuje na wale. Mocowanie jest dość charakterystyczne, ale myślę iż podobny efekt można by uzyskać stosując ciut za dużą średnicę wewnętrzną prop-savera.

Czy może ktoś latał z zadużym prop-saverem i chciałby podzielić się doświadzeniami:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.