Skocz do zawartości

Temperatura pracy 2 akumulatorów 2S


robas69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilam odbiornik i 8 serw cyfrowych (w tym dwa klap używane sporadycznie) dwoma akumulatorami http://www.nastik.pl/dualsky-2200mah-2s1p-p-1226.html poprzez Max Bec 2. Ze względu na małą ilość miejsca muszę je zamontować jeden na drugim. Muszę je czymś przełożyć, np. warstwą tekstolitu, bo będą się wzajemnie mocno grzały podczas pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzajemnie się nie zagrzeją. Czarów nie ma.

Jeśli będziesz brał za dużo prądu to sie zagrzeją. Czy przełożysz czymś pakiety czy będą obok siebie - nie ma różnicy.

Inna sprawa to taka, że takich pakietów nie obciążysz kilkoma serwami, nawet cyfrowymi, tak żeby były odczuwalnie ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam jakiś silnik? bo nie piszesz nic na ten temat, a samymi serwami, nawet cyfrowymi to nie rozgrzejesz pakietu. Musiały by brać około 30A-40A (w okolicach 20C pakietu).

Robert, to tylko zasilanie serw i odbiornika. To model napędzany silnikiem benzynowym (DA-50R).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kombinujecie panowie...

 

robicie koledze wodę z mózgu.

 

a jeśli jest pakiet 4S to też trzeba go rozdzielać jakimiś izolatorami żeby się nie grzał ?

Robert,złóż te pakiety ze sobą bez obaw.tak jak napisał kolega poniżej ,nie ma takiej możliwości żeby nawet przy tylu serwach zagrzały się dwa takie pakiety w dodatku połączone równolegle.

 

Wzajemnie się nie zagrzeją. Czarów nie ma.

Jeśli będziesz brał za dużo prądu to sie zagrzeją. Czy przełożysz czymś pakiety czy będą obok siebie - nie ma różnicy.

Inna sprawa to taka, że takich pakietów nie obciążysz kilkoma serwami, nawet cyfrowymi, tak żeby były odczuwalnie ciepłe.

 

w modelu benzynowym na zasilaniu 7 serw miałem tylko jeden podobny pakiet i nic się nie grzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, wiem, nie będę ich rozdzielał. Myślałem tylko o profilaktyce, ale Koledzy wybili mi z głowy taką konieczność. Dzisiaj właśnie przygotowywałem mocowania z nakrętkami kłowymi płytki do której będą mocowane akumulatory za pomocą opasek samozaciskowych. Taki komplecik będzie odkręcany od półki w modelu i ładowany poza nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.