Skocz do zawartości

mx-12 pare pytań...


Adam P.

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od najmniej ważnego kończąc na najważniejszym pytaniu :)

1. Czy drążek gazu powinien terkotać? U mnie chodzi cicho, płynnie, jakby bezząbkowo. Blaszka jest zainstalowana prowidłowo wg. instrukcji.

2. Czy można w trybie plane ustawić krzywe gazu?

3. Co zrobić, aby drążek gazu działał tylko w jedną stronę od najniższego położenia, a nie w dwie strony od pozycji centralnej? Próbowałem użyć do tego funkcji sub trim, ale to za mało(max 125%, a potrzebowałbym 150%). Próbowałem też kombinować z travel adj., ale to rozwiązało problem połowicznie-gaz chodzi tylko w jedną stronę, ale w dalszym ciągu od pozycji centralnej, a nie od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

do MX12 w zestawie są dwie blaszki , jedna z ząbkiem i jedna gładka , samemu trzeba wkręcic jaką sie chce , a co do krzywych gazu jak najbardziej , programujemy tryby lotu i przy akrobacjach czy zawisach możemy sobie krzywa łagodnie ułozyc by nam silnik płyniej reagował na gaz ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie i odpowiedzi.

Ponawiam pytanie nr.3 i dodaje nastepne :) :

Czemu dla "wartość miksera" są dwie wartości? Z tego, co rozumiem ta wartość oznacza ile % przesunięcia kanału nadrzędnego przenosi się na kanał podrzędny, ale po co są dwie wartości? Obie mogą przyjmować ujemną i dodatnią wartość.

Bym zapomniał :oops:

Skan pomocniczy:

af0b374e30a396f7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem :!:

Wiecie już, jak ustawić krzywą gazu w tym nadajniku?

Pogrzebałem trochę w funkcjach, ale w ustawieniach wykładniczych wychyleń da się ustawić krzywą exp tylko dla lotek, SW i SK, a o przepustnicy nic tam nie pisze...

 

adam9034, odnosnie pytania post wyżej:

Jedna wartość %-owa jest po to, by ustawić jaki procent wychylenia kanału nadrzędnego w jedną stronę jest przekazywany na kanał podrzędny, a druga to samo tylko dla wychylenia kanału nadrzędnego w druga stronę. W przypadku gdy masz jako kanał nadrzędny ustawioną przepustnicę, to masz dostępną tylko jedną wartość %-ową. A offset jest po to, by zdefiniować na nowo neutrum dla kanału podrzędnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.