Skocz do zawartości

Redox Alpha PROŚBA O POMOC !!!


MarcinGdańsk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety moja ładowarka uległa spaleniu... Jakieś zwarcie, na oko spaleniu uległ tylko jeden element, i mam ogromną nadzieję że jego wymienienie przywróci jej życie, choć wiem że są na to marne szanse. Część elementu jest spalona i nie da się odczytać całego numeru, a więc bardzo prosił bym jakiegoś posiadacza, jeżeli była by możliwość aby spisał numer tego elementu. Mam nadzieję że poradzę sobie zwykłą lutownicą i uda mi się to wymienić.

 

Z góry dziękuję za pomoc ! :)

 

 

 

 

 

post-12220-0-63776600-1373649742_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki za odpowiedź ! Niestety u mnie jest chyba inny element, to jest wersja v2 ja mam v1. Spróbuję z tym elementem jeżeli nikt inny nie będzie w stanie pomóc. U mnie da się odczytać :

 

IOR ( w postaci jakby loga, "o" nie jest normalne) 006

4111

*****11A

 

nie znam się na tym zupełnie, może to to samo tylko inne oznaczenie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarki typu imaxb6 redox alpha mają prawie taką samą zawartość sprzedawane są w tylko pod inną obudową i z innymi przyciskami.No może troszkę się róznią.Jak wynika ze stron ,które zamieśćiłęm można to naprawić problem z przylutowaniem.

Jakim zasilaczem ją łądowałeś?

Sszkoda ,że takie rzeczy mają miejsce.Sam chce kupić tę łądowarke i tak kupię zobacze jak sie bedzie trzymała...

Przecież jakaś chinska firma nie będzie wymyślałą nowego projektu elektronicznego tylko wezmą od konkurencji i zmienią tylko bude..czysty marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączona była do zasilacza od komputera, uszkodzenie jest z mojej winy ! nie stało się to samo z siebie, ja zrobiłem jakieś zwarcie, ładowarka za te pieniądze super, użytkowałem dość długo i nic się nie działo, mogę śmiało polecić. Pewnie jak ze wszystkim chińskim można trafić na wadliwy egzemplarz, czytałem że niektóre imaxy b6 miały zupełnie rozregulowany balanser i zdarzały się wadliwe sztuki, myślę że z czasem jest coraz lepiej i liczba wadliwych wgzemplarzy spada. Te wszystkie ładowarki to to samo w środku, tylko martwi mnie fakt że ten sam element ma różne oznaczenia, może wynika to z różnych producentów danego elementu i są takie same tylko numerek różny. Rozmieszczenie elementów jest takie samo, nie sądzę że w tym samym mejscu jest inny element. Z lutowaniem faktycznie może być problem jeśli mi się nie uda to spróbuję oddać do jakiegoś serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim duużo kalafoni, żeby nie było zwarć między nóżkaim. Do wylutowania wystarczy dobrze podgrzać element i delikatnie podważać każdą nogę scalaka np. szpilką czy pensetą. Zwykłą lutonicą tranformatorową też idzie spokojnie. Przy wlutowywaniu. najpierw dobrze sutaw element na miejscu a potem przytuluj po jednej nodze z oby stron elementu żeby się nie przesuwał, nie dawaj za dużo cyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.