Jump to content
Wojtass_nt

FrSky TARANIS

Recommended Posts

No to cienko, ale tym projektem sie zainteresowałem przejrze, widzialem relatywnie tanie GPS do cc3d w abcrc moze sie nada?

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Jeśli chodzi o GPS to polecam BN220. Świetnie łapie fix, współpracuje z wieloma systemami pozycjonowania tzn. Glonas, GPS, Galilelo. Jest relatywnie tank, bo nawet w polsce można go kupić za około 40zł i jest bardzo mały.

Ja z OpenXSensor zrobiłem sobie wariometr. Działa i współpracuje z FrSky. Oprócz barometru wykorzystuje jeszcze akcelerometr do zwiększenia precyzji wykrywania wznoszenia i opadania. Czekam na lepszą pogodę, żeby go dobrze przetestować i porównać z tym co oferuje FrSky, bo mam od FrSky i GPS i Vario.

Poniżej zdjęcie mojego wariometru. To w zasadzie Arduino Pro Mini i płytka IMU na której jest gyro, akcelerometr i barometr.5e95f4c67e5350a617f9807396f70792.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Bardzo interesujące bo co prawda kupilem odbiornik z wariometrem ale mysle co jeszcze wpakowac do szybowca.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Przestań myśleć, myślenie ma przyszłość, ale...

Wpakuj co niezbędne i w górę.

Panowie, może nietypowe pytanie. Jakie są sprężyny w gimbalach w Frysky, miękkie, twarde? Ma ktoś porównanie z Flysky?

Ja porównywałem moją Flysky-i10 ze Spektrum DX18 i te drugie są znacząco twardsze, a co za tym idzie trzeba trochę przyłożyć siły aby sterować modelem.

Ciekawi mnie a jak to wygląda w Frysky.

Dawno to było i pewnie to będzie obarczone pewnym błędem niepamięci, ale wg. mnie we FrSky też są twardsze.

To się reguluje, przynajmniej we FrSky-ach. Mam i10 i Horusa 12, drążki są różnej długości i może to zmylić. Ale różnicy nie widzę. A w Horusie podkręcałem "twardość", bo drążki mam dłuższe.

W dniu 30.08.2020 o 13:24, kuzynek napisał:

Poniżej zdjęcie mojego wariometru. To w zasadzie Arduino Pro Mini i płytka IMU na której jest gyro, akcelerometr i barometr.

mógłbyś się rozpisać bardziej szczegółowo nt projektu oraz jak się sprawuje..(oraz czy zrobiłeś wersję z gps)

Nie wiem czy to to samo, czy tylko podobne, ale domowy projekt był opisany tutaj

14 minut temu, Jerzy_R napisał:

Nie wiem czy to to samo, czy tylko podobne

zasadniczą różnicą jest podpięcie się pod telemetrię frsky z wykorzystaniem openXsensor co zwiększa funkcjonalność o 100%

21 minut temu, zipp napisał:

zasadniczą różnicą jest podpięcie się pod telemetrię frsky

No, przegiąłem troszkę z odpowiedzią.

Czas odpocząć... 🤔

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.