Skocz do zawartości

Mój pioneer 1400


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NIe wiem czy właściwy dział na pokazanie pierwszego modelu i ogólne nudzenie, ale najwyżej modzi przeniosą ;-)

 

To mój pierwszy samolot RC, do tematu zabierałem się od dawna. W sumie od jakiegoś 1.5 roku wiedziałem że to musi być coś jak klon multiplexa - była tylko kwestia jaki model i czy ARTF czy RTF. Parę osób się radziłem (special thx dla zefirka za irytujące PMy), wybór padł w końcu na RTF bo bałem się, że będę się tak zastanawiał całe miesiące.

 

Sklep wybrałem i kupiłem, wziąłem jeszcze ładowarkę 230V - co ciekawe w trakcie rozpakowywania i kręcenie filmu z unboxingu zorientowałem się że sklep dał DWIE ładowarki na 230V. Kontaktuję się ze sklepem i informują że mogą wymienić, ale trzeba przesłać poleconym. Olałem za dużo roboty, ale sklep olał też moje pytania o to czy dodają na 230V w standardzie czy po prostu ktoś błędnie spakował. Do dziś nie wiem a filmik z unboxingu zamierzam wrzucić, więc może ta nie wymieniona firma skojarzy ;-) bo nie wiem co powiedzieć w dalszej części filmu.

 

 

Model złożony w dwie godziny - trzeba było trochę poprawiać bo zrobiony kiepsko. Przy pierwszym locie 10 sekund lotu i upadek i tak w kółko. Zorientowałem się że model nie jest idealnie wyważony i jest problem z wiatrem. Ale byłem niecierpliwy to po krótkiej przerwie zacząłem od nowa. Wszystko ok aż wzbiłem się na jakieś 40 metrów - na stockowym śmigle i przy moim braku skilla zaczął stopniowo się oddalać z wiatrem. Ostro walnął w słup betonowy przy pikowaniu i co ciekawe uszkodziło się tylko śmigło. Praktycznie 300 metrów dalej i bez line of sight z modelem.

 

Kupno śmigła poprawienie wyważenia i drobna naprawa obudowy silnika i jest ok. Z dobre 30 minut lotu dziś pod wieczór i już jest ok - przynajmniej sam ląduję wtedy kiedy chce a nie kiedy gleba zbliża się do modelu czy na odwrót :-D

 

Fotki po zderzeniu ze słupem poniżej

post-9546-0-91226700-1374089012_thumb.jpg

post-9546-0-89697500-1374089021_thumb.jpg

post-9546-0-35710100-1374089031_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie właściwy wykłon i skłon. Teoretycznie na stronach widziałem dyskusję ale za cho#### nie jestem w stanie określić czy jest w porządku. Fotki poniżej

 

Bez trymowania model lekko ściąga mi na prawo - chodzi tu o angielskie 'roll' (zapomniałem jak to po polsku się nazywa więc chodzi o obrót w tej płaszczyźnie w prawo)

 

200px-Aileron_roll.gif

post-9546-0-42030900-1374159776_thumb.jpg

post-9546-0-61403400-1374159793_thumb.jpg

post-9546-0-16553800-1374159805_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model miał parę błędów - po pierwsze źle wyważony - ciężarki po jednej stronie wklejone. Druga sprawa jedno skrzydło (też po tej samej stronie!!) ktoś zalał masą kleju - ten wycięty kawałek gdzie idzie kabel od serwa i bagnet. Przez ten nadmiar kleju w tym kanale bagnetu węglowego lekko złamałem go przy wkładaniu - efekt ?? skrzydła wyginały się w locie bardziej niż powinny. Dodać do tego wiatr przy pierwszych lotach i nie dziwne ze były głownie krety. Wszystko poprawiłem, cg idealnie zrobiłem i teraz jak po sznurku idzie

 

Jakby nie błędy i niedociągnięcia 'fabryki' to od razu bym śmigał tak jak teraz. Wniosek - zanim sie zaczniesz zastanawiac co nie tak z twoimi umiejetnosciami sprawdź czy coś nie sp######## z modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.