Skocz do zawartości

wyłączenie hamulca


spad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

do każdego regla dołaczona powinna być instrukcja. W niej opisane jest: która z kolei to funkcja hamulca, ile odpowiada jej piknięć dxwiekowych krótkich lub długich albo te i te. Jak już jesteś w funkcji hamulca to czekasz na właściwe pikniecia: ileś tam dla właczonego i ileś dla wyłączonego, może też być funkcja pośrednia. Jeśli pamiętam to by wejsc w programowanie to drążek gazu do góry i właczasz zasilanie regla. Wtedy słyszsz te dźwięki. Gdy juz dotarło do hamulca przesuwasz drążek na środek - i tu czekasz na własciwe dźwięki gdy wybierasz dany wariant to drążek w górę. Po zakończeniu programowania drążek w dół. Dxwięki każdego wariantu powtarzają sie zawsze trzy razy więc jest ich od ....i można sie pogubić.

Jak widzisz nie jest to taki proste i dużo łatwiej programuje się kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalny regulator Pelikan w Becie (20A). To jest po prostu jakaś masakra. Jest instrukcja programowania, ale kiedyś dokładniej się zagłębiłem i to co tam piszą wydawało mi się jakieś sprzeczne. Po podłączeniu zasilania do regla z drążkiem wychylonym na max., słychać dźwięki świadczące prawdopodobnie o wejściu w tryb programowania, ale później nic nie słychać. Co więcej- z moich obserwacji wynika, że to czy opuszczę drążek po 5 czy po 20 sek. zmienia nieco parametry (tryb rozruchu, o ile się nie mylę). Po za tym kosztuje prawie 100zł (!). W najbliższym czasie kupię HW 25A....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanalazłem

a wygląda to ta:

w aparaturze gaz na maxa

podłączenie zasilania

regulator wygra melodyjkę

1) sekwencja piknięć # # # # #

2) sekwęcja piknięć ## ## ## ## ## (brake)

gaz na zero

odłączenie zasilania od ESC

ale co oznaczają inne sekwęcje poza 2 to niemam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne sekwaencje to na 100% rodzaj zasilania - 2s, 3s... , lipo albo nimh itd. Zależy co mozesz programowac jeszcze. Teraz prawie w każdym mozesz odwrócić obroty, ustawić kąt wyprzedzenia, rodzaj odcięcia zasilania, start, i co tam jeszcze...Każda funkcja ma okresloną ilosc piknięc krótkich i długich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne sekwaencje to na 100% rodzaj zasilania - 2s, 3s... , lipo albo nimh itd. Zależy co mozesz programowac jeszcze. Teraz prawie w każdym mozesz odwrócić obroty, ustawić kąt wyprzedzenia, rodzaj odcięcia zasilania, start, i co tam jeszcze...Każda funkcja ma okresloną ilosc piknięc krótkich i długich.

to akurat wiem mnie tylko interesuje dany regulator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.