Skocz do zawartości

Sygnał dźwiękowy, a zagubienie modelu


lekarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak nie licz całkowicie na taki pikacz, mam go w każdym modelu, ale lądując w wysokiej trawie musisz znać obszar, gdzie model spadł :P Ciężko czasem z daleka to usłyszeć, zwłaszcza jak wiatr wieje, a buzzer skierowany jest w ziemię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. O to mi chodziło.

 

Z reguły wiem mniej więcej gdzie zgubiłem model. Kilka razy też miałem sytuację gdy model leżał sobie 5 metrów dalej, a ja go po prostu nie widzialem. W chwilach desperacji uruchamiam zawsze na chwilę silnik ale to nie jest dobre rozwiązanie.

 

Może warto zastosować 2,3 takie urządzenia na przeciwległych końcach wtedy nie będzie wymówki że którys buzer jest "zakryty".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Taki buzzer czy zapalnik do świecy możemy łatwo zrobić sami i to elektroniczny a nie mechaniczny :) Wystarczy wolny kanał, stare rozwalone serwo z sprawną elektroniką no i buzzer z generatorem.

 

Ważne jest aby buzzer był głośny. Warto pamiętać że buzzer 80 dB NIE JEST DWA RAZY GŁOŚNIEJSZY NIŻ buzzer 40 dB - JEST WIELOKROTNIE GŁOŚNIEJSZY gdyż ta wartość jest wartością logarytmiczną. Dla przykłądu podam że buzzer 85 dB w obudowie puszkowej (mały) był w miarę cichy.

 

Wyciągamy elektronikę z serwa i wywalamy silnik, w to miejsce wstawiamy buzzer. Potencjometrem serwa wyciszamy buzzer i sprawdzamy czy działa (programujemy go też w failsafe jeśli mamy). Spokojnie można pod to podpiąć też ledy, świecę dymną (zapalanie wolframem albo kupnymi do tego przeznaczonymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.