Skocz do zawartości

Mx 12 samoczynne wylączanie sie aparatury


BART
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam Mx 12 z dorobinym modulem COrona 2,4 Gh.

Wszystki bylo do tej pory bez problemow,dopóki nie wyjąłem(sprzedalem)wszystkich kwarcow , takze tego , ktory byl w nadajniku. PO wyjeciu kwarcu nie wlaczalem apki, przez jakis czas.Wlaczam po. Kilku dniach i cisza, nic sie nie wlacza.Zmienilem pakiet , nadal to samo.Stwierdziel ,ze to chyba wina braku kwarca, ktory pomimo ze nie jest uzywany , pewnie zamyka obwod, zatem wstawilem taka zworke z drutu i moze to zbieg okolicznosci ,nadajnik sie wlaczyla.

Latalem wszystko bylo ok, dopoki sie nie wylaczyla sama w trakcie uzywania, niestety w trakcie lotu, zorientowalem sie i suwakimw ponwonie ja wylaczylem i wlaczylem ,model zlapal sygnal ponownie ...uratowany....zamiast ladowac polecialem jeszcze troche (szybowiec)i znowu sie wylaczyla ,ale model byl blisko ziemi w skrecie i niestety ...

Tuz przed wylaczeniem sly szalem w apce dziwne szelesty.

Wylaczylem nadajnik , nastepnie z ciekwosci wyjalem moja zworke druciana z miejsca na kwarc i nadajnik sie normalnie wlaczyl, zostawilem go wlaczony ,az padl pakiet nadajnika i sie nie wykaczyl.

Boje sie teraz latac, cy ktos wie jaka moze byc przyczyna?

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pakiet oryginalny, dobrze trzyma napiecie.Wylaczyl sie przy napieciu 10,2 v. Przerabiany przez jednego z forumowiczow.

Wydaje mi sie s to kwestia potencjometra od wlacznika, czy i jak ktos go wymienial?

 

Pzdr

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie s to kwestia potencjometra od wlacznika, czy i jak ktos go wymienial?

Przy głównym włączniku nie ma potencjometru ;). Kiedyś zdarzyło mi się, że zaraz po włączeniu aparatury (Optic 6), sama się wyłączyła. Wyłączyłem dodatkowo przełącznikiem, poruszałem w środku pakietem i chyba wtyczką, bo myślałem, że może coś nie łączy, włączyłem i było ok. Później panika, ale jak się okazało, jeśli w nie przesunie się włącznika całkowicie w prawo, to może nie łączyć, bo po włączeniu wystarczy przesunąć nieco w lewo i już się wyłącza. Może u Cb jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila postanowilem rozebrac nadajnik i sprawdzic polaczenia,wszystko jest ok.Poskrecalem nadajnik ,wlaczam i nic, swieci sie dioda od modulu 2,4 Corony ,ale wyswietlacz milczy.Sprawdzilem 2 pakiety, nic .Teraz juz zgupialem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa jest chyba poważniejsza niż włącznik.... :(

 

Poluzowalem srube , ktra trzyma plytke z włacznikiem i nadajnik znowu dziala.Jednak slychac co jakis czas cichutkie skwierczenie,jakby male zwarcie.Kiedy nadajnik jest wlaczony i dziala, delikatnie stukalem o blat plytka z wlacznikiem i wtedy znowu sie wylaczal nadajnik.To ta sama. Plytka , na ktorej jest bateria od pamieci.Jest ewidentna zaleznosc od sily dokrecenia sruba plytki do obudowy.

 

No to sprawa jest chyba poważniejsza niż włącznik.... :(

 

Poluzowalem srube , ktra trzyma plytke z włacznikiem i nadajnik znowu dziala.Jednak slychac co jakis czas cichutkie skwierczenie,jakby male zwarcie.Kiedy nadajnik jest wlaczony i dziala, delikatnie stukalem o blat plytka z wlacznikiem i wtedy znowu sie wylaczal nadajnik.To ta sama. Plytka , na ktorej jest bateria od pamieci.Jest ewidentna zaleznosc od sily dokrecenia sruba plytki do obudowy.

post-612-0-72046200-1375014006_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.