Skocz do zawartości

Wybór aparatury do 1000 zł


Zdanek89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stoję przed wyborem aparatury RC. Wybór jest tak ogromny, że muszę się do Was zwrócić o pomoc. Poniżej kilka ważnych informacji które są ważne przy wyborze

- jestem początkującym modelarzem, składam swój pierwszy model Extra 300 od pana Mirka. G

- na aparaturę chcę przeznaczyć ok 1000zł

- aparatura ma służyć do pilotowania samolotów- początkowo niewielkie samoloty do 1,5m o napędzie elektrycznym, w przyszłości większe ok 2m o napędzie spalinowym

- jeżeli chodzi o markę nie mam preferencji- ważne, żeby było wsparcie użytkowników.

 

Proszę pomóżcie wybrać coś rozsądnego- żebym nie wtopił pieniędzy ale i nie żałował że kupiłem coś mało przyszłościowego

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm, tak myślałem, że zaproponujecie 9xr'a. Jest to napewno ciekawa propozycja, trochę czytałem, że dokładając modół frsky robi się bardzo rozwojowe radio. Boję się natomiast awaryjności, czy faktycznie jest to tak jak piszą ludzie, że potrafi model uciec itp. A co myślicie o tym żeby dołożyć 200 zł i za 1200zł można kupić nową aurore 9.

 

P.S

Za dużo tej elektroniki jest dostępnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę polecam FrSky Taranisa, testuję od paru dni i jestem zachwycony. Więcej tu:

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/38459-frsky-taranis/

 

Jak Ci się nie spieszy to taniej ściągniesz z UK lub "świata". Aparatura ma w sobie wszystko czego brakowało w innych a firmware jest na bieżąco upgradeowany i w każdej chwili można aktualizować lub stworzyć własny.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak myślałem, że zaproponujecie 9xr'a. Jest to napewno ciekawa propozycja, trochę czytałem, że dokładając modół frsky robi się bardzo rozwojowe radio. Boję się natomiast awaryjności, czy faktycznie jest to tak jak piszą ludzie, że potrafi model uciec itp. A co myślicie o tym żeby dołożyć 200 zł i za 1200zł można kupić nową aurore 9.

 

P.S

Za dużo tej elektroniki jest dostępnej

Jako że używam BARDZO intensywnie Graupnery (od 2 lat) i bez jakiegokolwiek problemu, to skoro coś chcesz dokładać to zdecydowanie polecam MX16Hott. Jak nie chcesz to dalej proponuje Turnigy. Dobra cena, dobra funkcjonalność itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie był bym taki pewien... Ja bym brał Futabę T8J. Owszem, moja miała problem z wyświetlaczem, ale ogólnie opinie ma świetne i wierzę, że trafiłem tylko na gorszą sztukę. Mimo to, oglądałem, dotkałem, itd. i powiem, że jest po prostu genialna. Nie chcę robić anty reklamy Hitec'owi, ale robiłem testy serwa Savox z oryginalnym odbiornikiem Hitec'a i Futaby. W pierwszym zauważałem czasami spowolnienie przy minimalnych wychyleniach i powrocie do neutrum, natomiast w drugim działa rewelacyjnie. Może to jakiś przypadek, ale frame rate w Futabie jest znacznie mniejszy, ale nadal bezpieczny dla serw analogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał, że jest począrkującym, więc którego modelu by nie wybrał i tak będzie zadowolony, bo nie zobaczy żadnej różnicy.

U mnie w rodzinie ojciec lata na graupnerze, więc i ja zdecydowałem się na graupnera.

MX 12 ma 6 kanałów i spokojnie mu wystarcza do latania spaliniakiem 2metry z silnikiem 20 ccm.

Ja wziąłem MX16, który mia 8 kanałów, bo znalazłem nówkę w bardzo okazyjnej cenie. Gdyby nie to, pewnie kupiłbym tego MX12.

To bardzo fajne aparatury, działają jak każde inne i mają 24 m-ce gwarancji. Do tego cenowo są bardzo przystępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Turnigy 9XR. Jest to sprawdzona konstrukcja, bo to tak na prawdę poprawiona 9X. Ma wajchy na łożyskach. Z nadajnikami i odbiornikami FrySky działa bardzo dobrze. To gubienie zasięgu to prawdopodobnie dotyczyło oryginalnego nadajnika dodawanego "gratis" do 9X. W 9XR niema nadajnika. Dokupujesz go za jakieś 36$ razem z odbiornikiem ( bez telemetrii, ale nadajnik ma telemetrię ).

Jeśli brałbyś Turnigy 9XR to wygląda to mniej więcej tak cenowo:

- Aparatura 52$ W HK ( w Polsce 300zł )

- nadajnik/odbiornik 36$ lub droższy z odbiornikiem z telemetrią ( około 50$ )

- akumulator około 8$

- wysyłka 26$

- prawdopodobny VAT + 23% od wartości paczki z przesyłką.

 

Mi wyszło jakieś 550 z VATem. Miałem tam jeszcze jakieś drobiazgi w paczce.

 

Plusy rozwiązania:

- konstrukcja prosta jak budowa cepa.

- brak gwarancji, to możliwość naprawy we własnym zakresie

- części śmiesznie tanie na HK. Jak uszkodzisz wajchę, to jest za jakieś 7$. Cała płyta z elektroniką też. Z tym, że tam za wiele nie ma się co popsuć. Jest tam Atmega 128 za 30zł.

- sprawdzona

- tanie odbiorniki. Na HK bez telemetri jakieś 18$, z telemetrią 25$ + 10$ wysyłka do 100g. Sprawdź sobie ile kosztują odbiorniki do aurory. Ja jak to porównałem to podziękowałem za Futaby i inne markowe sprzęty. Amatorsko wystarczy mi 9XR, a jak go zacznę w pełni wykorzystywać, to w tedy kupie sobie 2x lepszą aparaturę niż są teraz. Technika idzie do przodu. Po Taranisie to widać.

 

Minusy.

Jak nawet kupisz odbiornik z telemetrią, to by ją wyświetlić, trzeba dokupić mały monitorek FrySky i podłączyć go do nadajnika. Futaby, Taranisy i Aurory telemetrię mają już na wyświetlaczu głównym.

Mi to nie przeszkadza, bo lubie majsterkować i taki monitorek zrobię sobie pewnie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał, że jest począrkującym, więc którego modelu by nie wybrał i tak będzie zadowolony, bo nie zobaczy żadnej różnicy.

U mnie w rodzinie ojciec lata na graupnerze, więc i ja zdecydowałem się na graupnera.

MX 12 ma 6 kanałów i spokojnie mu wystarcza do latania spaliniakiem 2metry z silnikiem 20 ccm.

Ja wziąłem MX16, który mia 8 kanałów, bo znalazłem nówkę w bardzo okazyjnej cenie. Gdyby nie to, pewnie kupiłbym tego MX12.

To bardzo fajne aparatury, działają jak każde inne i mają 24 m-ce gwarancji. Do tego cenowo są bardzo przystępne.

MAX12 -aparatura na 2 miesiące. Słabo rozwojowa. Godny polecenia jest dopiero MX16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tyle ile masz firm produkujących aparatury to tyle samo będziesz miał propozycji dotyczących zakupu. Ja osobiście proponowałbym Futabe ,chodź wiem, że są to bardzo drogie aparatury. Szczerze to myśle, że jak ktoś wyżej napisał nie ma większej różnicy, tzn. jeśli wybierzesz coś ze znanych marek Futaba, Graupner, Hitec............ . Ja osobiście mam straszny uraz do Graupnera (utrata zasięgu 2 razy i strata 2 modeli) Fakt, że mój graupner mx16s był jeszcze na 35mHz. Podobno teraźniejsze działają ale już nigdy tej marce nie zaufam. Teraz powróciłem do Futaby i jestem w 150% zadowolony. Powróciłem bo swoją pierwszą kupiłem 14 lat temu w Niemczech jest to skysport 4 jeszcze na 40mHz i działa do dzisiaj bez żadnych zakłócen itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Piotr, zabawnie piszesz. Ja widziałem kilka strat modeli sterowanych Futabą (i to tymi droższymi niż tańszymi) jak i innymi aparaturami - ale nie przekreślam żadnej marki. Utrata zasięgu najczęściej spowodowana jest problemem z niewłaściwym montażem osprzętu w modelu, odbiornikami czy z zakłóceniami niż wadliwym działaniem aparatury. Chyba że jest jakiś zimny lut lub inny czort. To niestety zdarza sie wszędzie. Fajnie że masz Futabę i że Ci sie podoba, ale pisz obiektywnie. Ja może tez bym miał Futabe nie Graupnera gdyby we właściwym czasie miała tańsze aparatury z telemetrią. Ale nie miała. A teraz nie żałuje - HOTT jest rewelacyjny. Wątpię że wylatałeś ponad 700godzin na swojej aparaturze bo masz ją stosunkowo niedługo. A ja tyle wylatałem na HOTTach i nie miałem ŻADNEJ utraty zasięgu czy innego problemu. Więc dlatego je spokojnie polecam i promuje. Obiektywnie.

A ostatnio przekonuje sie że Turnigy nie jest złe i jako budżetowa aparatura z modyfikacjami bije na głowę Graupery, Futaby i takie tam inne (jeśli dla kogoś liczy się cena a nie marka). Tylko trzeba rozsądnie dobierać moduły i odbiorniki (nie najtańsze). I wszystko bardzo rozsądnie i przemyślanie montować w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanek89, po tylu poradach i wywodach zapewne już wiesz jakie kupić radyjko?

Ps. Panowie doradzający. APARATURA nie jest sensem zabawy latającymi samolocikami. Najważniejsze jest to, czy nasz kolega Zdanek89 przetrwa do modeli o rozpiętości 2m. A jak dotrwa, to kupi sobie radio wg własnego uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co dwa razy kupować aparaturę? Lepiej raz i mieć na kilka lat. Modele sie zmienia a jesli aparatura jest rozwojowa to wystarczy i na 2 i na 4 metrowe modele. I w pewnym momencie rozsądnie kupiona aparatura ma duzy sens. A w razie czego mozna ja lepiej sprzedać niż jakiegoś klocka z RTF'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.