Skocz do zawartości

Moje początki


Kolikon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czym obkleić skrzydła? Wiem, że się pytałem, ale chodzi mi o to, że to ma być zwykła, przezroczysta taśma klejąca, czy ta mocniejcza, brązowa? I jeszcze jedno: mogę programować regulator bez chłodzenia i bez podłączania silnika? BINDować trzeba chyba ze wszystkimi serwami i silnikiem, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

1. obkleić czymkolwiek. Naprawdę potrzebne tylko do zagięcia skrzydła. Później taśma trochę wzmacnia, ale też bardzo dodaje ciężaru. Spróbuj na kawałku, czy wytrzymuje gięcie. Ja użyłem przeźroczystą, calową z lidla

2. Raczej nie. Silnik jest brzęczykiem i bez niego nie ma beeep

3. Bindować masz z zasilaniem, więcej nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zasilaniem? Bez regulatora? Czy sam regulator i akumulator podłączony do odbiornika na trójkę?

odbiornik musi mieć zasilanie,a czy weźmiesz je z beca ,z regla,czy z samego pakietu to nie ma znaczenia.byle tylko w tym ostatnio wypadku nie przekroczyć max. napięcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zaprogramuję regulator, bo bindować muszę z użuciem regla... I koło się zamyka. Co to jest krzywa gazu? Czytałem instrukcję programowania i nie pisze do czego to służy. I odbiornik nie jest zbindowany, ale ma podobny kanał. Jeżeli się włączy ze dwa razy bez bindowania to się nic chyba nie stanie, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Regulator fabrycznie jest zaprogramowany , wiec po co programować .

2. Jak chcesz programować regulator jak nie masz zbindowanego odbiornika (masz kartę do programowania)

3. jak włączysz bez bindowania to na pewno nic się nie stanie bo nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zaprogramuję regulator, bo bindować muszę z użuciem regla... I koło się zamyka. Co to jest krzywa gazu? Czytałem instrukcję programowania i nie pisze do czego to służy. I odbiornik nie jest zbindowany, ale ma podobny kanał. Jeżeli się włączy ze dwa razy bez bindowania to się nic chyba nie stanie, no nie?

 

Rynce opadają.Robertus wyżej napisał jaka jest kolejność,czytasz wogóle?.No chyba,żę masz kartę do regla,ale i tak nie widzę sensu grzebania w reglu poza kalibracją gazu.No i patrząc na Twój staż na forum to chyba zauważyłeś,ze jest taki dział jak "Od czego zacząć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie zbindowany to nie odbiera.Koniec,kropka.Jeśli instrukcja mówi inaczej to albo była źle pretłumaczona,albo Ty ją źle tłumaczysz.A to co piszesz o jakichś "kanałach" to abstrakcja"....chyba,że masz apkę na FM,ale tego sie nie binduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparaturę mam 2.4GHZ. Pisze, że trzeba ją zbindować, ale odbiera przed bindowaniem, oczywiście gorzej, ale na tyle dobrze, żeby zaprogramować regulator.

Krzywa gazu ma udział tylko w śmigłowcach, czy w samolotach też?

Co ci może odbierać jak nie jest zbindowana ,serwa działają z nadajnikiem ja podłączysz zasilanie "czy może słabo działają" (nie ma takiej opcji)

Albo działają albo nie.

Żadna krzywa gazu nie powinna cie interesować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci może odbierać jak nie jest zbindowana ,serwa działają z nadajnikiem ja podłączysz zasilanie "czy może słabo działają" (nie ma takiej opcji)

Albo działają albo nie.

Żadna krzywa gazu nie powinna cie interesować

 

Czyli ja już nic nie wiem. Pisze, żeby zbindować, a od nowości jest zbindowana. No nic. Najpierw regulator, a potem po raz drugi bindowanie (ja po raz pierwszy, ale odbiornik drugi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparaturę mam 2.4GHZ. Pisze, że trzeba ją zbindować, ale odbiera przed bindowaniem, oczywiście gorzej, ale na tyle dobrze, żeby zaprogramować regulator.

Krzywa gazu ma udział tylko w śmigłowcach, czy w samolotach też?

 

Jeżeli odbiera to jest zbindowana, skąd wiesz że gorzej jeżeli nie wiesz jak będzie odbierać po bindowaniu ?? nie kombinuj, albo jest albo nie jest zbindowana. Jeśli nie jest to nie ma prawa komunikować się z odbiornikiem i nie ma, że gorzej a po już dużo lepiej. Podłącz do odbiornika regulator, jedno serwo na inny kanał i NIE ZAKŁADAJ ŚMIGŁA bo z takim podejściem najprędzej poucinasz Sobie palce (oby nie gorzej). Jeśli serwo się rusza to jest zbindowane i koniec kropka :) Jeśli nic nie reaguje, musisz zbindować odbiornik z nadajnikiem i dopiero sygnałem z aparatury, który będzie mógł odebrać odbiornik zaprogramujesz regulator.

 

Nie wiem czy da się prościej wyjaśnić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.