Skocz do zawartości

Wpłacić prowizję na Allegro czy nie wpłacać ?


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem

 

22.07.13 wystawiłem na sprzedaz pewien przedmiot - samochód. Po kilku minutach jakis kupujący kliknął Kup teraz, wysłał na maila potwierdzenie i cisza. Po paru dniach gdy w ogóle nie odzywał się przeczytałem komentarze wystawione dla niego. Wśród negatywów - 18 na 530 wystawionych - były sytuacje jak moja - kupił i nie odbiera. Po tygodniu udało mi sie skontaktowac - przepraszał bo zapomniał i był na urlopie. Na kolejny termin odbioru nie przyszedł, na telefon na który raz dzwoniłem nie dawało rady znowu skontaktowac się - musiałem wyszukiwać z jego aukcji sprzedazy i tak udawało się. Zawsze jakaś głupia wymówka i ustalenie nastepnego terminu. Wczoraj minął kolejny i ostatni już bo okazuje się, że to jakiś szczeniak w postepomaniu mimo 30 lat na karku.

I teraz pytanie - powinienem zapłacić prowizję tylko po to by od razu wypełnić druk przypomnienia o wygranej licytacji? Przecież on ewidentnie unika finalizacji. Nie wpłacając nie mogę przypomnieć - oficjalnie na stronie Allegro no i nie mam po co wystepować o zwrot prowizji. Termin płatności mija dzisiaj więc pare godzin mam jeszcze. Oczywiście napisałem - w mailu zwrotnym z Allegro o przypomnieniu zapłat yza prowizję - o całej sytuacji: pierwszy raz po tygodniu od sprzedaży sugerując, iż raczej nie dojdzie do skutku i drugi raz dziś kiedy okazało się, że termin kończy się. Ale oni pewnie nie odpowiedzą tak szybko.

Więc co byście radzili w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze specyfick. Załatwiaj wszystko poprzez formularz Allegro. Nic nie będziesz musiał płacić. To rozciąga się trochę w czasie bo, o ile się nie mylę to 7 dni roboczych , ale jest to wszystko do załatwienia.

 

Jak wejdziesz w swoje Allegro w zakładkę SPRZEDANE to na dole w lewym rogu masz link Zwroty prowizji.

Wejdź do środka i przy tej transakcji po prawej stronie masz opcje do wyboru. Jest tam też Formularz zwrotu prowizji.

 

Działaj i pamiętaj, że nic nie przyspieszysz. Musisz tylko wchodzić tam co kilka dni i sprawdzać czy masz dalej jakieś opcje. One będą się pojawiać jak minie odpowiedni czas każdej z nich.

 

Powodzenia.

 

P.S. Nie wpłacaj żadnej prowizji za tę transakcję. Jak będzie rozpatrzona pozytywnie, a nie ma powodu żeby było inaczej, zwrócą ci kasę związaną z kosztami poniesionymi w związku z wystawieniem tej aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale jakiś nie kumaty jesteście - to raczej do Ciebie a74 dlatego zastanów się czasem co wypisujesz. Myślicie, że nie próbowałem wysłać formularza?! Pojawia się odpowiedź, iż nie odnotowano wpłaty więc nie mogę prosić o zwrot prowizji.

Jasiek - znam procedurę ale z przyczyn opisanych - brak mojej wpłaty - nie mogę wypisać formularza zwrotu prowizji. Nie mogę też wypisać formularza przypomnienia kupującemu, a to jest pierwszy krok przed zwrotem. Nie bardzo mogę też wejść w spór bo faktycznie transakcja nie dokonała się. Natomiast z samym kupującym nie mam zamiaru wiecej kontaktować się. Trzy tygodnie zwodzenia to chyba za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.