Skocz do zawartości

Allegro usunęło transakcję.


mazur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wkurzyłem się, że allegro bierze tak wysokie prowizje i wystawiłem silnik za 1 zł za to opłatę za wysyłkę wystawiłem aż 70 zł.

Wszystko to po to, żeby uniknąć wysokiej prowizji.

Wiem, że przegięłem z tą wysokością opłaty ale czy jest coś w regulaminie na temat wysokości opłat za przesyłki?

Poniżej tekst od allegro.

 

Usunęliśmy z Allegro transakcje:

SILNIK XXXXXXXXXXXXXXXXX

ponieważ ustanowione w opisie koszty przesyłki były zawyżone. Prosimy pamiętać, że koszt wysyłki powinien obejmować jedynie rzeczywistą cenę za dostarczenie towaru bezpośrednio z poczty do adresata, w zależności od aktualnie obowiązujących cenników firm pocztowych i kurierskich. Odbiór osobisty musi być darmowy.

Podczas wystawiania kolejnych transakcji prosimy o zwrócenie uwagi na to, czy opis przedmiotu jest zgodny z zasadami Regulaminu Allegro. Ponowne naruszenie zasad może spowodować usunięcie transakcji lub nawet blokadę konta.

Opłaty za wystawienie usuniętych transakcji zostały zwrócone proporcjonalnie do czasu, w którym były widoczne w Serwisie. Usunięte transakcje znajdują się w zakładce "sprzedane" lub "niesprzedane". Allegro nie przywraca usuniętych transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego! Przecież widać gołym okiem, że koszt przesyłki jest zawyżony. Chcesz ich orznąć na prowizji więc się bronią :D

A poza tym jest to dość regularnie piętnowane (zgłaszane do serwisu jako przegięcie) przez samych Allegrowiczów. Większość uważa to za przejaw "cwaniactwa". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w swojej sprawie - mój temat " Płacic prowizje czy nie" - muszę pochwalic Allegro, chyba pierwszy raz. Okazało się, że nie pobierają prowizji od sprzedaży samochodów ale i w końcu odstąpili od opłaty za wystawienie. Poczatkowo odpisali, że mimo rezygnacji lub matactwa kupującego opłata jest niezależna. W nastepnym piśmie odstapili od niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego! Przecież widać gołym okiem, że koszt przesyłki jest zawyżony. Chcesz ich orznąć na prowizji więc się bronią :D

A poza tym jest to dość regularnie piętnowane (zgłaszane do serwisu jako przegięcie) przez samych Allegrowiczów. Większość uważa to za przejaw "cwaniactwa". :)

Zgadza się. Chciałem ich orżnąć na prowizji tak jak oni mnie rżną. Od kwoty 290 zł wzięli sobie 24 zł. Prawie 10%. Przy takiej ilość i transakcji nie źle sobie żyją.

Allegrowiczów nie chciałem oszukać na dole opisu lojalnie dodałem ( pogrubionym czerwonym tekstem), że cena wysyłki jest bardzo wysoka i proszę o skalkulowanie zakupu przed licytacją.

Ciekawi mnie tylko czy jest to precyzyjnie określone w regulaminie tak jak wysokość prowizji bo określenie że wysokość kosztu przesyłki powinna - " Prosimy pamiętać, że koszt wysyłki powinien obejmować jedynie rzeczywistą cenę za dostarczenie towaru bezpośrednio z poczty do adresata"

Jest to dość luźne określenie,nie precyzyjne i chciałbym się tylko trochę z nimi podroczyć :)

Podejrzewam, że regulamin w tej kwestii jest nie precyzyjny i prawnik można podważyć ich ustalenia :P

Oczywiście nie będę z nimi dłużej drążył tego tematu ale chodzi mi tylko o problem prawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ich orżnąć na prowizji tak jak oni mnie rżną. Od kwoty 290 zł wzięli sobie 24 zł. Prawie 10%. Przy takiej ilość i transakcji nie źle sobie żyją.

 

Przepraszam, jeśli ktoś uzna to za OT, ale na prawdę nie mogę na takie coś patrzeć. Wszystko masz jasno napisane w regulaminie, nikt Cię nie oszukuje. Jeżeli czujesz, że allegro za dużo od Ciebie bierze to jest już Twój problem, nikt nie każe korzystać z allegro. Oni dają możliwość wystawienia czegoś na sprzedaż, a Ty im masz za to zapłacić, sam ich wybrałeś - proste. Mam wrażenie, że należysz do ludzi, którzy uważają, że "wszystko im się należy", najlepiej za darmo. To nie jest firma państwowa, która ma Cię pieścić(co z resztą też jest absurdalne), a zwykła firma, która czerpie zyski ze swojej działalności. Jeśli ktoś tu chce kogoś orżnąć, to Ty ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... czy jako koszt przesyłki można przyjąć, że osobiście dostarczam towar do klienta, wyliczając paliwo i prywatny czas na 70 zł ? tutaj Allegro by przegrało na 200% bo nie może monopolizować sposobów dostawy ..

 

Kacper a widziałeś kiedyś żeby bogaty przegrał z biednym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. a widziałem :) 2 tygodnie temu wygrałem sprawę z firmą windykacyjną, która domagała się zapłaty sprzed ponad 10 lat za ostatnie pół roku studiów. Nie dość, że wygrałem to jeszcze mają zasądzone koszty i odszkodowanie za niezgodne z prawem pozyskanie moich danych od uczelni. Więcej na tym zarobiłem niż im byłem winny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to już jest w kieszeni bo nie musiałem wywalić ponad 5000 zł z odsetkami za dług, o którym nie miałem pojęcia. Z rozmowy z adwokatem wywnioskowałem, że raczej nie będzie problemu żeby jeszcze odzyskać od nich co teraz są należni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeśli ktoś uzna to za OT, ale na prawdę nie mogę na takie coś patrzeć. Wszystko masz jasno napisane w regulaminie, nikt Cię nie oszukuje. Jeżeli czujesz, że allegro za dużo od Ciebie bierze to jest już Twój problem, nikt nie każe korzystać z allegro. Oni dają możliwość wystawienia czegoś na sprzedaż, a Ty im masz za to zapłacić, sam ich wybrałeś - proste. Mam wrażenie, że należysz do ludzi, którzy uważają, że "wszystko im się należy", najlepiej za darmo. To nie jest firma państwowa, która ma Cię pieścić(co z resztą też jest absurdalne), a zwykła firma, która czerpie zyski ze swojej działalności. Jeśli ktoś tu chce kogoś orżnąć, to Ty ich.

Wybrałem allegro i zapłaciłem prowizję.

Problem w tym, że nigdzie nie jest napisane ile powinien wynieść koszt wysyłki choćby jakieś widełki OD - DO.

Przybliżone koszty wysyłki? Załóżmy, że mieszkam na odludziu muszę dojechać 20 - 40 km do oddziału poczty. Co wtedy. Kto mi zwróci koszty dowiezienia?

Mnie nie chodzi ile wynoszą właściwe koszty ale brak konkretów w regulaminie na który powołało się allegro.

Jeżeli coś przeoczyłem w regulaminie to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem allegro i zapłaciłem prowizję.

Problem w tym, że nigdzie nie jest napisane ile powinien wynieść koszt wysyłki choćby jakieś widełki OD - DO.

Przybliżone koszty wysyłki? Załóżmy, że mieszkam na odludziu muszę dojechać 20 - 40 km do oddziału poczty. Co wtedy. Kto mi zwróci koszty dowiezienia?

Mnie nie chodzi ile wynoszą właściwe koszty ale brak konkretów w regulaminie na który powołało się allegro.

Jeżeli coś przeoczyłem w regulaminie to przepraszam.

Jak masz takie złe warunki do wysyłania pocztą to zamów kuriera:

http://sendit.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam kilka zł polecicie w kulki to przymkną oko, ale ja jako kupujący byłbym zdegustowany chciwością sprzedającego ;) A w sumie, jeżeli dopisać coś takiego: cena wysyłki zawiera koszty materiałów, paliwo, roboczogodziny (jeżeli firma), i własny uniwersalny design metody pakowania tzw patent, który kosztuje? :P Może w tym kierunku dałoby się coś zagrać ;) Chociaż ta dyskusja jest trochę bez sensu, allegro zawsze Wam zamknie aukcje w takim wypadku. Nawet jak udowodnicie, że nie mieli racji to zwrócą Wam kase za wystawienie przedmiotu i będą tak robili do końca bo co zgłoszenie to inny pracownik ^_^

 

cyt. "Mazur"

"Od kwoty 290 zł wzięli sobie 24 zł. Prawie 10%.

 

Mhm, strach pomyśleć jak ktoś chce sprzedać drogi model na allegro ;) Coraz więcej osób narzeka na nich, jeżeli ktoś nie potrafi dłużej z nimi współpracować to nie ma takiego obowiązku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie sprzedawac panie premierze..????

 

moze ogolnointernetowy prostest i przeniesmy sie wszyscy na gumtree czy jakis inny portal aukcyjny.. tak zeby wszyscy wiedzieloi o tym i tam szukali przedmiotow bo nie bedziem,y modeli przeciez na bazarze sprzedawac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.