Skocz do zawartości

Interpretacja planów Extry


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Buszując po sieci wygrzebałem na jakiejś stronie (o ile mnie pamięć nie myli profili2.com) plany extry -> tutaj daję LINK (kliknij) do planów na moim serwerze.

 

Plany niestety nie są po naszemu, ani nie po jedynym słusznym języku angielskim, ani nie po drugim jedynym słusznym języku niemieckim, więc nijak nie jestem w stanie ich rozczytać (no może poza słowami Extra, balsa ;) ). Właśnie, wiele elementow należy wykonać z balsy, ale jest kilka takich, których nie wiem z czego zrobić. Tymi elementami są:

- umieszona w lewym górnym rogu planów narysowana na zielono czteroelemenowa struktura domku silnika,

- umieszczone w centralnej części arkusza planów wręgi główne kadłuba, chodzi o te długie elementy do które stanowią boki kadłuba.

 

Nijak nie jestem w stanie zrozumieć z czego zbudować te elementy, sprawdzałem w słowniku hiszpańsko - polskim, francusko - polskim i włosko polskim, i nie znalazłem tłumaczenia tych słów.

Jeśli ktoś nie chce ściągać tych planów a chciałby pomóc, to boki kadłuba należy wyciąć z materiału contrachapado 3mm, a domek z materiału CP też 3 mm.

 

Gdyby ktoś umiał pomóc to z bardzo o to poproszę ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
umieszona w lewym górnym rogu planów narysowana na zielono czteroelemenowa struktura domku silnika,

 

To wykonalbym ze sklejki lotniczej 3mm

 

umieszczone w centralnej części arkusza planów wręgi główne kadłuba, chodzi o te długie elementy do które stanowią boki kadłuba.

 

Same wregi zrobilbym z tak zwanej sklejki balsowej- poza "domkiem silnika". Z opisu chyba wynika, ze boki kadluba powinny byc wykonane ze sklejki 3ki, z dodatkowym wzmocnieniem z niej w czesci przedniej, az do wregi za splywem skrzydla i calosc pokryta balsa 1.

Te elementy mozesz rowniez wykonac bez azurow z balsy 4ki z tym wzmocnieniem sklejkowym jako prostsze i szybsze, lub ewentualnie z samej sklejki balsowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.