Skocz do zawartości

Pakiet Gens Ace 2200 3S do testów


jakubk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do przekazania do testów, nowoczesny pakiet napędowy Li-pol 2200mAh 3s 25c firmy Gens Ace.

http://www.ef3m.pl/2...5c-deans-t.html

gens_ace_lipo.JPG

 

Pakiet przeznaczony do modeli śmigłowców klasy 450, jak również do akrobatów i szybowców.

 

Zainteresowanych testowaniem, doświadczonych Modelarzy proszę o informację w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

ponieważ zawsze byłem ciekawy jakości Gens'ów więc postanowiłem je porównać do tych, na kórych latałem do tej pory: Rhino i Zippy.

 

Przesyłam końcowy test i wnioski porównania pakietów do 450. Pakiety testowe pochodzą ze sklepu HK i F3M w Warszawie. Linki do konkretnych produktów podaję przy nazwach.

 

Model: HK 450 TT

FBL: BeastX

Motor: TGY 2223 3500

ESC: TGY Plush 40A

Telemetry: TM1000/DX8

Telemetry warn: 10.8V/3.6V PEAK

Normal

THR. Curve (5 point): 0-45-63-72-80

PIT. Curve (5 point): 30-40-50-75-100

 

 

Zippy Compact 2450mAh 35C źródło: http://hobbyking.com...ct%202450%2035c

stat_zippy.png

GENS ACE 2200mAh 25C źródło: http://www.ef3m.pl/2...5c-deans-t.html

stat_gens.png

Rhino 2250mAh 30C źródło http://hobbyking.com...ino%202250%203s

stat_rhino.png

 

 

Wnioski

 

Rhino- szybki czas ładowania i stosunkowo mała ilość prądu jest skutkiem zawyżonego C. Spadek napięcia następuje znacznie szybciej niż wyładowanie się akumulatora. Im mniejsze obciążenie tym będzie dłuższa praca do osiągnięcia napięcia minimalnego.

W przypadku IDLU UP zwiększenie poboru nie powoduje zwiększonego zużycia akumulatora tylko szybsze osiągnięcie napięcia minimalnego w peak’u.

 

Zippy Compact- właściwie wnioski są tu identyczne. Poza tym trafiły mi się dwa pakiety o dosyć różnych charakterystykach

 

Gens Ace- zwiększone C w porównaniu do konkurentów powoduje, że można uzyskać lepsze osiągi gdyż napięcie minimalne nawet w peak’ach jest osiągane z powodu rozładowania akumulatora a nie spadku jego wydajności w momentach przeciążenia. Widać to z resztą w przypadku porównania pojemności po ładowaniu.

 

Przy obecnych cenach w HK a co za tym idzie w Polsce osobiście wybrał bym Gens’a. Zwłaszcza, że dostępny jest od ręki w Warszawie. W cenie jest to różnica parunastu złotych a w wydajności w mojej opinii znacznie większa.

 

Ważne jest też ostatni element. W przypadku firmy, która nie zaniża parametru C można mieć nadzieję, że jakość użytych ogniw jest lepsza, a co za tym idzie wiąże się to bezpośrednio z trwałością pakietu.

 

Opinie subiektywne, szacowany błąd pomiarów <10%.

 

Oczywiście parametr: Cena za 1 sekundę lotu jest stworzony tylko na potrzeby porównania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,

Jak dla mnie to nie jest prawidlowo przeprowadzony test a juz nic nie mowie o wnioskach - dodam nie jestem biegly w pradach.

Mam w zwiazku z tym pare pytan:

Na jakiej podstawie wyciagnales wnioski na temat zawyzonego/zwiekszonego oslawionego "C"?

Co to jest Max roznice w V/cele. Tzn kiedy to bylo mierzone

Na pierwszy rzut oka widac ze Zippy byly troche (10%) bardziej obciazone ale moze to wina start lub czegos innego

Mi na przyklad wychodzi ze Gensy potrzebuja dluzszego czasu ladowania w stosunku do Zippy - pytanie dlaczego.

Po danych przedstawionych przez Ciebie mozna wnioskowac ze Gensy maja plaska charakterysyke rozladowania w stosunku do Zippy -85% nom pojemnosci osiagaja przy 3,6 (ma to dobre i zle strony), pytanie co dalej jak szybko i kiedy im to nagle spada.

I najwazniejsze jaka byla rezystancja wew poszczegolnych cel i jaki byl jej rozrzut w baterii.

 

Dodam ze nie chce "atakowac" najzwyczajniej w swiecie pytam bo jestem ciekaw, a same baterie sa pewnie godne uwagi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wnioski to przy założeniu, że charakterystyka rozładowywania była zbliżona (o ile to możliwe podczas lotu a nie na stanowisku testowym) sam czas lotu jest bardzo istotnym wskaźnikiem. Zaczynając spodziewałem się różnicy do Zippy może 1 minuty więc te rezultaty już mnei mile zaskoczyły.

 

W przypadku przeciążenia takiego źródła gwałtownie spada napięcie więc skoro określamy ten sam koniec testowania (3.6 w peak'u) a pobrany prąd podcas ładowania jest tak rożny to znaczy w zawyżonych C jest on znacznie mniejszy niż w Gens'ach to oznacza, że ogniwa te mają jeszcze zapas "pojemności" ale nie są wstanie oddać go pod takim obciążeniem - czyli nieprawdziwe C.

Dodam, że obciążenie nie przekroczyło 20A a na pewno nie przekroczyło 30A czyli około 10-15C. (pomiary tego helikoptera telemetrią)

 

Test, kóry by dobitnie pokazał, że parametr C jest zawyżany to rozładowanie wszystkich pakietów prądem na przykład 2C wtedy jestem pewien, że czasy były by bardzo zblizone do siebie. W przeciwnym wypadku była by zawyżona pojemność. Ale to i tak niewiele wpływa na test bo czas lotu, powtórzony parę razy tą różnicę podtrzymuje.

 

Jeżeli chcielibyśmy określić różnice w C należało by przedstawić prąd rozładowywania w funkcji czasu pracy: im większy prąd tym problem C by bardziej wpływał na czas pracy.

 

Ta obserwacja była bazą do wniosków.

 

Wnioski tez mialy odpowiedzieć na pytanie jaki pakiet warto kupić (w mojej ocenie) i na takie pytanie odpowiadają przy analizie ceny, jakości wydajności etc.

 

A ciekowaość, czy raczej potwierdzenie jakości Gensów wzięła sie z faktu znacznego pogorszenia się jakości Rhino pomimo prawidłowej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Po około pół roku używania Gensów w 450 mogę tylko potwierdzić wnioski z testów. Ponieważ zacząłem latac rochę ostrzej więc różnica w jakości/długości lotu jest bardziej widoczna. Dodatkowo pakiety te są nadal twarde i podczas ładowania wchodzi tam praktycznie tyle prądu co na początku.

 

Obecnie na Gensach robię około 3.5min a na pozostałych pooniżej 3 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.