Skocz do zawartości

Jak zacząć POMOCY!


xi0399
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już od dłuższego czasu interesuje mnie modelarstwo RC w szczególności samoloty RC. Przeglądam niniejsze forum w poszukiwaniu tematu który w przejżysty i usystematyzowany sposób opisywał by po kolei od czego zacząc przygodę z moelarstwem RC. Chodzi mi konkretnie o to że chcę na początek zbudować jakiś nietrudny model najlepiej z depronu. Jako zupełnie zielny nie mam pojęcia od czego zacząć. Próbowałem od znalezienia jakiś planów. I tu zaczynają się pierwsze problemy. Proszę o pomoc jezeli chodzi o postępowanie planami tj. krok po kroku od samego początku. Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Już od dłuższego czasu interesuje mnie modelarstwo RC w szczególności samoloty RC. Przeglądam niniejsze forum w poszukiwaniu tematu który w przejżysty i usystematyzowany sposób opisywał by po kolei od czego zacząc przygodę z moelarstwem RC. Chodzi mi konkretnie o to że chcę na początek zbudować jakiś nietrudny model najlepiej z depronu. Jako zupełnie zielny nie mam pojęcia od czego zacząć. Próbowałem od znalezienia jakiś planów. I tu zaczynają się pierwsze problemy. Proszę o pomoc jezeli chodzi o postępowanie planami tj. krok po kroku od samego początku. Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuję.

 

Na tym forum jest bardzo dużo wątków na ten temat - może poszukać za Ciebie? :) Zacznij od poszerzenia wiedzy (czytaj, czytaj)... modelarstwo, to temat rzeka - modele buduję od 20 lat i jeszcze tak mało wiem na ten temat, a cały czas uczę się czegoś nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Co do planów nie pomogę, bo sam z planów nie budowałem. Ale jak chcesz zacząć, to posłuchaj barta07, bo dobrze zacząć latać czymś gotowym a w tym czasie spokojnie składać samemu.

 

Latanie modelem RC dobrze jest zacząć od symulatora.

 

 

Proszę o pomoc jezeli chodzi o postępowanie planami tj. krok po kroku od samego początku.

 

Jak chcesz budować, to zacznij od jakiejś... jaskółki, sowy czy czapli (szybowiec wolnolatający) później możesz zbudować jakąś "gumówkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu modelarzy tyle opinii :). Ja zaczynałem od budowy TOTO-1 wg planów i opisu Motylastego. Dla mnie budowa modelu jest równie fajna co samo latanie, nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności, ale co kto lubi :).

 

Można się nauczyć latać modelem zbudowanym przez siebie, chociaż trzeba się liczyć z koniecznością napraw i odbudowy po kilku pierwszych wypadach ;)

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę obstawał przy swoim. Najpierw spróbuj latać czymś co lata, a potem buduj coś, co nawet przy super planach może nie latać (np coś źle skleisz). Klejąc funbata zrobiłem go za ciężkiego i nie umiałem nad nim zapanować. Potem miałem Sumo w hali i to samo. Oba modele latały bez problemu kierowane przez doświadczonych modelarzy. Na szczęście cały czas trenowałem loty Bixlerem. Wystarczy rok doświadczenia, a zapomina się początkowe boje.

 

Przy okazji, moim zdaniem świetnym modelem na początek (drugi model) jest MIG29 z płaskich elementów. http://rc.tomhe.net/mig-29 Wytrzymuje 3 kolizje z ziemią, za każdym razem robiąc się o 10 cm krótszym (dla wersji z podkładów). Latał nim mój 8 letni syn, jako pierwszym modelem. Obecnie mam wersję z epp i jest niezniszczalna, z tym, że lata o wiele gorzej (jeszcze nie wiem dlaczego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Podpinam się do wątku ze swoim pytaniem - czy zestaw typu kit (konkretnie z Eflite) nie będzie za trudny dla początkującego? Interesują mnie samoloty z okresu IIWŚ, do innych rzeczy nie miałbym serca. Początkowo planowalem kupić coś bardziej gotowego, ale nie wykluczam, że w przyszłości może bym chciał zrobić coś od podstaw, więc taki zestaw kit jest czymś pośrednim, co by mi na tym etapie odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kitem raczej sobie poradzisz, ale skup się najbardziej na tym:

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/4415-katy-w-modelach-lotniczych/

 

oraz na prawidłowym wyważeniu modelu, tak by pierwsze loty nie zniechęcały.

 

Nie decydowałbym się jednak na początek na zbyt szybki model, są spokojniejsze które wybaczają błędy i dają jeszcze jakiś czas na korekcję w locie, dopóki jest wysoko.

 

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy doświadczenie w wirtualnym lataniu pomaga czy to zupełnie inna para kaloszy? Mam na symulatorach przelatane setki jak nie tysiące godzin (i to nie w trybach arkadowych) i czuje się poniekąd ekspertem w wirtualnym lataniu, ale nie chciałbym aby zbytnia pewność siebie mnie zgubiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy doświadczenie w wirtualnym lataniu pomaga czy to zupełnie inna para kaloszy? Mam na symulatorach przelatane setki jak nie tysiące godzin (i to nie w trybach arkadowych) i czuje się poniekąd ekspertem w wirtualnym lataniu, ale nie chciałbym aby zbytnia pewność siebie mnie zgubiła.

Jeśli piszesz o symulatorach grach to takie doświadczenie zupełnie Ci się nie przyda. Polataj na symulatorach modeli RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że coś takiego jest, ale chyba zacznę od jakiegoś skromniejszego modelu. Mam pytanie - która z tych pozycji bardziej mi się nada, aby zaadaptować zestaw kit pod rc z silnikiem elektrycznym. (bo chyba w instrukcji takich wskazówek nie ma)

 

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/CZASOPISMA-I-KSIAZKI/ABC-lotniczych-modeli-zdalnie-sterowanych.html?ob=p.priceAn&od=DESC

 

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/CZASOPISMA-I-KSIAZKI/KSIAZKA-BUDOWA-LOTNICZYCH-MAKIET-RC.html?ob=p.priceAn&od=DESC

 

 

a model jaki chce kupić to ten.

 

http://www.modelmotor.pl/samolot-guillows-1002-junkers-ju-87-b-stuka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trudny model dolnopłat to wymagający model jeżeli chodzi o pilotowanie . Zacznij od podstaw dziś w kiosku widziałem czasopismo "Modelarz" w nim jest plan i opis budowy "Wicherka 25 " super model dla początkujących .

Na forum jest tak samo sporo tematów o "Wicherku" ,czasem na Allegro można było kupić wycięte laserowo części naprawdę warto.

 

I z Allegro książka http://allegro.pl/miniaturowe-lotnictwo-wieslaw-schier-i3601666087.html lepsza niż wszystkie porady z forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie powinieneś się ograniczać. Stuka to drętwy model, powinieneś zafundować sobie jakiegoś prawdziwego Warbirda. No nie wiem, jakiś Spitfire albo najlepiej Mustang byłby w sam raz. Co za wygląd, miodzio. No i jest z drewna i balsy a nie jakieś tam styropiany co to wszyscy polecają, co to ani wyglądu ani charakteru.

Taki to byłby w sam raz na pierwszy model. Będzie szacun na dzielni.

Jak go przyniesiesz w reklamówkach po pierwszym locie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, znalazłem zdjęcie jak wygląda konstrukcja tego stukasa po złożeniu - wygląda to na typowy model makietę. Dla doświadczonych osób przerobienie go nie byloby problemem, ale nie dla mnie. A co powiecie na takie zestawy:

 

 

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SAMOLOT-ZDALNIE-STEROWANY/Samoloty-w-wersjach-KIT/HERR-HRR505-Piper-J-3-Cub-12A-RC.html?pa=3&ob=p.priceAn&od=DESC

 

 

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SAMOLOT-ZDALNIE-STEROWANY/Samoloty-w-wersjach-KIT/DUMAS-1807-Waco-YMF-5-Biplane-Kit-35.html?pa=3&ob=p.priceAn&od=DESC

 

Bardziej mi się podoba ten waco, ale pewnie trudniejszy. Nie ukrywam, że bardziej mi zależy na wyglądzie samolotu, niż na jego zdolnościach do latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.