Skocz do zawartości

Latanie na górce Biały Bór 13.01.2008


attyla

Rekomendowane odpowiedzi

W niedziele rano pojechałem polatać razem z znajomymi glajciarzami na spora hałdę piasku w pobliżu miejscowości Biały Bór w zachodniopomorskiem, było to oje pierwsze spotkanie z lataniem na zboczu wiało 8 w porywach 10 m/s, trochę miałem cykora wypuszczając skrzydełko w powietrze ale okazało się iż skrzydło spisało sie doskonale .

Poniżej kilka zdjęć.

 

widoknastronepoudniowly2.th.jpg

 

skrzydonaszczyciekc9.th.jpg

 

mieliśmy własną stację meteo :)

 

skrzydonazboczukw7.th.jpg

 

paralotniastartbr8.th.jpg

 

i dłuuga droga na dół :)

 

grkawidokodpoudniowegozyu7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kurcze extra. Jeździłem często przez biały bór z Bydzi do Kołobrzegu (gdy tam mieszkałem) ale hałdy nie widziałem. Widze ze warunki rewelacyjne - Gdzie to dokładnie jest?

 

Na jaki wiatr ta górka? CHętnie bym się tam kiedyś wybrał polatać.

 

Ja w tym samym dniu latałem na zboczu w kiełpiu wiało z zachodu u nas. Proszę odpowiedz mi w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak tu wytłumaczyc ?, jadąc od bydgoszcy będzie to tak w białym borze skęcasz na drogę w kierunku koszalina i potem po prostu pierwsza w prawo :), Wiatr byłem tylko raz narazie ale na pewno kierunek wschodni , południowo-zachodni, zachodni, północ trzy ostatnie kierunki to wysokie strome zbocza . wschód jest nieco niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mało to obrazowe - może jakaś mapa by się przydała dojazdu...

 

Na pewno warto dodać tą górkę do działu szybowce - miejsca do latania ( będzie wiadmo gdzie szuakć ) bo tutaj po kilku postach można mieć problem by znaleźć opis tej niezłej góreczki.

 

Proszę Cię więc daj tego posta również w odpowiednim dziale w.wymienionym. Górka naprawdę wypasiona nie ma co ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.