Skocz do zawartości

Oklejanie płótnem


czaja18

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dzięki :D :!:

A czym to można malować :?:

 

Przecież jest napisane jeżeli otworzyłeś ten adres :D

Ale napiszę jeżeli tego tam nie przeczytałeś .

Przyklejasz do konstrukcji na nitrocellon potem naciągasz tak jak sie napreża folię termokurczliwą następnie malujesz to kilka razy nitrocellonem i na to kładziesz kolor.

Dawno już nie używalem nitrocellonu i jak pamietam kiedyś gdy go rozcieńczałem rozpuszczalnikiem nitro i nie było problemu teraz dopiero trzeci rodzaj rozcieńczalnika który kupiłem prawidłowo rozcieńczył lakier dwa inne powodowały po pomalowaniu takie białe smugi .

Ta tkanina jest raczej do dużych modeli ,bardzo mocno się napręża i jeżeli nie oklejałeś kiedyś modeli japonka nie masz odpowiedniego miejsca żeby to robić potem malować natryskiem to wybierz np.Oratex albo Solartex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie farby które można położyć na nitrocellon ja malowałem nitro w sprey-u ale silnik to benzyna więc nitro nie zeżre :D

Piwnica to nie najlepsze miejsce do malowania a piwnica jeżeli mieszkasz w bloku całkiem odpada możesz mieć konflikt z sąsiadami :D wiem coś o tym bo sam mam warsztat w piwnicy.

Ja się zastanawiałem czy np, kupić Oratex i tym oklejać ale jeżeli potem miałbym ten model i tak malować farbami to wychodzi droższy sposób oklejenia i dlatego zdecydowałem się na Koveral .Ma bardzo dobry rozmiar i to też jest zaleta .

Nie wiem co to za model jeżeli konstrukcyjny to ok. ale jeżeli np, ma skrzydła stropian kryty balsą,fornirem to musisz wybrac coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także oklejałem swojego Piperka J3 i Duka "Solartexami" w imitacji płótna i nawet jako początkującemu w tej technice pokrywania , uważam, że całkiem nieżle mi wyszło. Nie ma moim zdaniem co kombinować, tylko robic tym , co sprawdzone i dobre. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

tego Pipera malowales czyms ? w UK mozna dostac taki specjalny lakier bezbarwny na wszelkiego rodzaju fabry i oratexy itp..., ze paliwo nie wsiaka po tym i farba nie łuszczy sie, nawet zwykla w spray-u. uzywałem tego na mneijszy model i rewelacja, ale smierdzi niesamowicie. No ale na 2,8m pipera to by mi tego skrzynka poszła, dlatego zastanawiam sie nad akrylem, bo rog fabrka yellow cup tez fortune kosztuje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.