Skocz do zawartości

Toto1 mój pierworodny....


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

Dżem dobry!

W ostatnim tygodniu zabrałem sie za budowę Tota 1 w wersji bez silnika.

Wymiary:

Długość: 80cm

Rozpiętość: 140cm

Waga: 415 g.

Nos kadłuba przez sklejenie ze sobą 8 kawałków depronu i zeszlifowanie w ładny opływowy kształt. Hak do holu zamocowany jest do kawałka sklejki 4mm wklejonej od wewnątrz w kadłub. Sam hak wykonany z pręta stalowego 1,5^mm

główny materiał to oczywiście depron 6mm oraz 3mm a także trochę sklejki 1.5mm, 4mm i balsa 1.5mm standart.

Jako dźwigar skrzydła zastosowałem sklejone ze sobą 4 patyczki bambusowe, średnicy ok 1.5mm, w płaskownik. Waga była nie wielka a skrzydło sie nie wyginało!

Napęd pow. sterowych stanowią 3 serwa Tower Pro 9g

Zasilenie to pakiet NI-Mh 2500mAh

Kilka fotek kadłuba:

Mocowanie haka.

fa27e040cf0b4d9e.jpg

Hak.

4497a832ba5e7639.jpg

Dziób kadłuba.

4c1ea7917b2a9f11.jpg

Kadłub

54f5260298d58faa.jpg

Orczyk statecznika i mocowanie popychacza.

970eeb568bd65838.jpg

 

Skrzydło w trakcie budowy:

Wygięcie skrzydła. Sprawdzenie dźwigara własnej roboty.

e18f155ec1dbd8be.jpg

Z innej perspektywy.

e3492d20733dd1c8.jpg

 

Więcej zdjęć z budowy nie mam. Wkrótce reszta zdjęć skończonego modelu

 

Mam jeszcze pytanko. Mam Flasha 5, czy muszę mieć kabel Y żeby lotki się wychylały różnicowo i czy mógłbym zmiksować kanał 1(lotki) z kanałem 5(podwozie,klapy) tak żebym miał klapolotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
czy muszę mieć kabel Y żeby lotki się wychylały różnicowo i czy mógłbym zmiksować kanał 1(lotki) z kanałem 5(podwozie,klapy) tak żebym miał klapolotki?

Nie,poprostu wpinasz pod kanał 1 i 5,i w programach glid acro i glid chyba jest opcja flappelon.

Róznicowe wychylenie ustawiasz zmiejszajac wychylenia 1szego kanału i jednoczesnie zwiekszanie 5tego.

A co do modelu....

Tego haka to nie wyrwie??

I kształt jest zly,bedzie hol sam spadac z niego.

Daj taki by byl bardziej równolegle do spodu kadluba...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego haka to nie wyrwie??
Powiesiłem na haku onad 1.5kg i nic sie nie działo. Więc powinno być dobrze.

 

I kształt jest zly,bedzie hol sam spadac z niego.

Daj taki by byl bardziej równolegle do spodu kadluba...;]

Ok poprawiam ;) Dzięki!!

 

Oblot modelu planuje planuje 27 stycznia tj. niedziela. Na razie nie ma szans bo ani pogoda nie sprzyja ani aparaturki nie mam bo poszła na gwarancje ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy będzie jakis film z lotów???

postaram sie załatwić ale na wiele nie można liczyć bo jak będzie to z cyfrówki.

No cóż, na początek wystarczy hol z żyłki i biegnący kolega :)
hmm będzie ciężko mam hol 100 żyłki i ok 25m gumy. Guma nie jest zbyt silna więc powinno być ok.
A tyn hak to z dobrego drutu dałeś?

wydaje mi się że dobry materiał użyłem do wykonania haku. Powstał on bowiem z drutu stalowego 1.5mm. Z trochę cieńszego drutu mam hak w szybowcu balsowym o wadze 750g.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie lotki ?

Albo wznios albo lotki

 

Przecież są lotki ;) Tylko ich nie widać. Na jednym ze zdjęć widać otwory wycięte pod serwa napędzające lotki, i widać też dźwignie, serwa i orczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i poleciał. Model pięknie płynie w powietrzu :!: Najwyższy lot to ok 30m, powód: hol się zerwał(wiadomo jak to własna robota) Zbieram już na nowy. Model nadal w jednym kawałku :D Muszę pogratulować Motylastemu wykonania tak doskonałego szybowca :!:

Niestety fotek żadnych nie mam ale jak kupię hol i będzię na co popatrzeć to na pewno kilka zrobię i umieszczę na forum. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.