Skocz do zawartości

jak podłączyc silniki ?


xprzemo

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ja w swoim laserku 4 mam v-taila i elevona i z instrukcji (wspólnej dla obu modeli) wynika ze laser 6 nie ma nic wiecej, tak wiec jezeli masz instrukcje, to włacz elevona i podłacz sie pod kanał 1 i 2 ja dokładnie nie wiem jak to działa bo jeszcze tego nie robiłem a nie chce wypisywac głupot ;) (reszte dowiesz sie z instrukcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba się domyślam o co koledze chodzi. Jeśli dobrze zrozumiałem to chciejstwo jest takie, żeby tymi dwoma silnikami sterować łódką nie tylko do przodu i tyłu, ale też na boki?

 

Rzeczywiście można to zrobić przez mikser V. Działało by to w skrócie mówiąc tak: drążek kanału A steruje obydwoma silnikami w tę samą stronę, a drążek kanału B zwalnia jeden silnik i przyspiesza drugi. Czyli kanałem A przyspieszamy i zwalniamy a kanałem B można robić zakręty :-)

 

Trzeba tylko w nadajniku włączyć odpowiedni mikser.

V-mixer miksuje wysokość i kierunek, czyli kanały 2 i 4

Elevon-mixer miksuje wysokość i lotki, czyli kanały 2 i 1

(niech mnie ktoś poprawi jeśli coś pokręciłem)

 

Najlepiej by było pewnie zastosować regulatory samochodowe, które mają też wsteczny bieg, żeby dało się płynąć do tyłu jak się łódka wpakuje w jakieś krzaki czy coś. Poza tym do tego kanału różnicowego można równolegle podłączyć serwo obracające sterem kierunku, czy jak to się w łódce nazywa (pewnie się nieściśle wyrażam, chodzi mi o taką jakby płetwę z tyłu łódki... :crazy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.