Skocz do zawartości

połączenie pakietu z regulatorem i odbiornikiem


adi-000

Rekomendowane odpowiedzi

Polączyłem ze sobą pakiet 3s I regulator. Podpiąłem kabelek z regulatora do odbiornika Hitec I w odbiorniku zaświeciła się dioda sygnalizująca zasilanie odbiornika. Mogłem poruszać serwami I sterować szybkością silnika.

I tu moje pytanie-czy tak powinno być ? czy można tak to zostawić bez obawy że się coś spali, bo został mi niepodłączony pakiet zasilający do odbiornika który z tego co pamiętam ma 4,7 v a lipol ma 11.

Proszę o wyjaśnienie mi tego bo to jest mój pierwszy model który czeka na ulotnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeżeli u ciebie odbiornik ma zasilanie to twój regulator ma układ BEC, tak że nie musisz się martwić, wszystko jest dobrze.

Przy małych modelach gdzie jest stosunkowo mało odbiorników prądu (serwa) całość zasila się poprzez stabilizator napięcia w regulatorze. Większe regulatory nie mają układu BEC, zakłada sie wtedy zewnętrzy układ stabilizacji lub nawet całkiem osobne źródło zasilania odbiornika, można też przy całkiem dużej ilości serw stosować osobne zasilanie serw i wtedy odbiornik może mieć swoje zasilanie, serwa swoje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.