Skocz do zawartości

Rozpoczęcie budowy SPEED 400 aero


Rekrut:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Trochę głupi to temat no ale mogę polegać jak na razie tylko na Was :) ...więc:

Chce sobie w najbliższym czasie zbudować model speed 400 aero ale nie wiem jakie materiały muszę zamówić?Jest to mój pierwszy model z balsy i nie orientuje sie w tym co i ile trzeba.Mam jeszcze jeden mały problemik gdyż chciałbym go zbudować o większych rozmiarach niż w planie czyli rozp około 100cm i tu moje pytanie czy ktoś już może posiada ze skalowane plany lub jak to zrobić?Może sobie poradzę :) będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mi pomoże :) a jeśli nie to jakos dam sobie może rade i pewnie zbuduje wg oryginalnych planów :(

pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Anonymous

Czołem!

 

Pod poniższym linkiem masz przeskalowane przeze mnie plany poszukiwanego modelu do rozpiętości 1076 i długości 1000mm.

 

http://downfall.pl/sp400aero.pdf

Co do planów, to pod każdą stroną masz podane, która to kolumna © i który wiersz ®. Jest tam trochę pustych stron, ale takie ledwo co zadrukowane stronki możesz spokojnie wykorzystać do drukowania kolejnych planów, czy sporządzania swobodnych notatek (papier niestety nie jest tani ;) ). Jeszcze jednym wyjściem jest poprostu spisanie numerów stron na których fizycznie sa naniesione plany, i wydrukować tylko te wybrane. A dzieje się tak dlatego, że nie mam nerwów, żeby dopasować układ kartek dokładnie do modelu (a raczej odwrotnie ;) ). Może później wrzucę poprawioną wersję ;)

 

Ile materiałów kupić Ci nie powiem, ale zawsze lepiej jest mieć więcej niż mniej surowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są w tym linku plany jak opisałeś(a są :D ) to wydrukuje wszystko co tam jest posklejam i juz :jupi: bardzo fajnie że mi pomogłeś bo już się niecierpliwiłem :) Dzięki wielkie:) Jak mi jeszcze chociaż sprecyzujesz jakiej grubości balsa i listwy to Ci to wynagrodzę odpowiednio dla tego forum :)

pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

STOP! NIE DRUKUJ!

 

Szkoda papieru ;) Zrobiłem drugie skalowanie i idzie zaoszczędzić trochę kartek ;)

 

http://downfall.pl/sp400aero_ver2.pdf

 

Ta wersja ma rozpiętość 1m, tak jak chciałeś. A co do sprecyzowania grubości balsy i innych pierdół - nie mam pojęcia, bo nigdy tego samolotu nie budowałem :) Ale czytałem kilka wątków na tym forum o Speedzie (a jest ich minimum 10) i tam wszytko jest dobrze wyjaśnione ;) Polecam lekturę, a naprawdę wiele się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Nie dawno skońcyłem budowę tego samolotu, jeszcze nie jest oklejony.

materiały:

 

deska balsowa 1mm - 1 szt

deska balsowa 2mm - 1 szt (na żeberka)

deska balsowa 3mm - niestety nie miałem :D

deska balsowa 4mm - 2 szt

deska balsowa 5mm - 1 szt

 

klej CA niezliczone ilości 2g-wych (ciekawe ile tam jest na prawdę tego kleju). na koniec zamówiłem CA 20g i tak wychodzi najtaniej:devil: oczywiście zostało mi go jeszcze sporo.

 

chyba się nie pomyliłem

 

 

powodzenia

 

P.S. no zapomniałem. prawie 2 tygodzie go robiłem (po godzince dziennie) :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Wam wszystkim dzięki!!! :D kupie i tak więcej materiału jednak bo lepiej mieć tak jak pisał strejla_u więcej :D A co do ENERGY to jaki motorek do niego trzeba?Bo ja mam emaxa 2822 i na niego chce modelik...a energy może też zrobi i będzie najwyżej czekać na sprzęcik :) bo opis budowy jest tak piękny... :rotfl:

jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc w skalowaniu i wyliczeniu materiału :D:D:D

 

P.S

skidan -

ta 4mm to nia zastąpiłeś 3mm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo się ciesze :) mam zamiar zamówić te materiały niedługo tylko ja nie wiem prawie nic o balsie...o budowaniu wiem bo czytałem spor na forum i wszędzie :) więc czekam :) Dzięki wielkie :) Ile masz zdjęć tyle da a żeby nie zaśmiecać forum może byc na maila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki :) Ta krawędź natarcia masz zrobioną z balsy 4mm??Ja sie szlifuje jakoś specjalnie?Bo ja naprawdę nie mam o tym pojęcia :) Jak odpowiesz to Ci to wynagrodzę bo jak na razie bardzo dużo mi pomogłeś :) Chyba że gg?? :) Jeśli masz cierpliwość bo będe mieć parę pytań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcięcie na krawędzi natarcia wkleiłem 2mm listewkę sosnową, następnie od góry i dołu (pomiędzy żeberka) nakleiłem kawałki balsy 4mm i delikatnie oszlifowałem papierem ściernym. Po przyklejeniu nakładek na żeberka ( balsa 1mm) i krawędź spływu wszystko jeszcze raz dokładnie szlifujesz drobnym papierem.

 

24c35adf6e9692b7.jpg

 

proste :devil:

a ile się z tym bawiłem :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taki rysuneczek to wszystko rozjaśnia!! :) Daje sobie balsę i przy krawędzi ja pewnie trzeba zeszlifować?więc trzeba mi jeszcze listewki :) ale podałeś dwa wymiary który mam kupić?oba?i jeszcze jedno:podałeś że trzeba balsę 5mm - 1 szt,ma być 5mm czy można jakąś inna?3 lub 4?I na co ona? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.