Skocz do zawartości

Ładowanie pakietu LiPo w modelu


jacek62

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie naczytalem sie mnostwa ciekawych informacji o pakietach LiPo - dzieki Tom-Tom i pozostali Koledzy.Mam taki pakiet ciasno i bezpiecznie juz zamontowany w swoim samolocie a tu okazuje sie ze moga wybuchnac podczas ladowania!A jak koledzy praktykuja:czy do ladowania wyjmujecie pakiety LiPo z modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rozumiem rozbawienie Klegów ale nie używam polskich fontów w internecie już od dawna stąd zabawna pomyłka.Faktycznie są pewne kłopoty z wyjęciem pakietu w czasie lotu ale gdy już model wyląduje i chcemy naładować pakiet to jak tam Koledzy praktykują?Czy ,któremuś z Was LiPo podczas ładowania rozerwał model?Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O juz sie wyjasnilo.

Jacku,pamietaj , ze jesli masz kabine prysznicowa (a nie wanne) to masz mniejsze szanse :lol2: ..

 

Ale na powaznie,tak mocno sie nie stresuj tymi wybuchami,pozarami itd.

Generalnie robi sie to na wlasne zyczenie-czyli niewlasciwa eksploatacja bateri.

A zapalic w modelu moze sie kilka rzeczy-silnik ,regulator i to znacznie czesciej niz same beterie.

Jesli zalozysz niewlasciwa baterie -rating C to oczywiscie szanse masz wieksze,ale raczej na jej usmiercenie niz wybuch.To sporadyczne wypadki na wskutek bledu-ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tylko raz taką sytuację, po lotach wróciłem do domu ,a tu niespodzianka pakiet nie chce wyjść z modelu napuchł, niestety musiałem nieco rozebrać przód aby wyjąć pakiet :wink:

Ten li-pol był stary miał kilkadziesiąt ładowań ,a w międzyczasie leżał w szafie naładowany prawie rok :wink: .Miał prawo napuchnąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.