Skocz do zawartości

Jak wykonać rozrusznik do większych silników


bart07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam ja wykonałem rozrusznik do silnika 50ccm z rozrusznika samochodowego od citroena berlingo ale może byc od karzdego inego np mniejszy opel corsa itp ,wspomniany rozrusznik kupisz na alegro za grosze wystarczy dotoczyc element na kołpak i włącznik .Rozrusznik który zrobiłem kręci nawet silniki 200cmm sprawdzone .Jeżeli szukasz rozruszników samochodowych to szukaj używanych koszt zakupu od 20-50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam rozrusznika ze sklepu. Miał być do 30 cm. Kręcił 50kę 2 cylindrową. Po założeniu baterii 14,8 V kręcił 100kę. Używanie tego napięcia krótkotrwałymi, kilkusekundowymi rozruchami nie zniszczy rozrusznika. Z praktyki widać , że nawet się nie rozgrzewa przy dłuższym działaniu pod obciążeniem. Uzwojenia ma nawinięte grubym, 1 mm przewodem. Kosztował mnie ok 150 zł. Myślę, że dorabianie części i koszty pozostałe robienia rozrusznika domowym sposobem są chyba nie warte zakupu gotowego. Ale to tylko moja opinia :)

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest rozrusznik:

http://www.rcskorpion.pl/towar/rozrusznik-do-silnikow-spalinowych-hitrok-12v24v-dynatron-sulli/

jak go podłączysz do dwóch żelowych akumulatorów połączonych na 24V to nie ma takiego silnika, którego by nie przekręcił. ja osobiście "katuję" tylko i wyłącznie TE rozruszniki i jestem zadowolony.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wzystkich koszt mojego rozrusznika to zakup OK 50ZŁ z przesyłką materiał na głowice aluminium i guma ok 50zł toczenie elementów głowicy i gumy w ramach pomocy koleżeńskiej (bezcenne) włącznik wykonany samodzielnie ot to wszystko przeody i klamry to groszowe sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmontowałem coś takiego z rozrusznika od skutera, próba na silniku od dmuchawy do liści i silniku od mini quada, kręci bez problemu. Muszę jeszcze w jakiś sposób rozwiązać załączanie tego ustrojstwa.

 

post-1288-0-68726300-1392145838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.