Skocz do zawartości

Jaka apka z syntezą i wymiennym modułem w.cz w dobrej cenie?


chomiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Już od jakiegoś czasu jestem zadowolonym użytkownikiem aparatury JR/Graupner MX-16s. Chciałbym ją jednak zmienić na coś z wyższej półki. Może być pulpit, ale kompakt chyba bardziej mi leży. W każdym razie chodzi mi o coś z syntezą elektroniczną, przełączaną w menu aparatury, nie pokrętłami za pomocą śrubokręta.

 

MX-16s jest ok, ale nie można jej przerobić na 2,4 GHz (brak wymiennego modułu). Nadajnik np. MC-19 ma już moduł wymienny, ale w nim kanały zmieniamy mechanicznie a nie w menu nadajnika - jak sie mylę to mnie poprawcie.

 

Słyszałem coś o aparaturze MX-22, ale cena... są jeszcze jakieś Futaby... ale mało o tym wiem nigdy nie używałem futaby. Proszę doradźcie coś.. może ze sklepu himodel?

 

Podsumowując : coś z syntezą na module co będzie mi działać z rexami, hitecami itp. i do którego mogę w przyszłości dokupić 2,4 GHz.

 

Może macie jakieś linki do sklepów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gwoli wyklarowania - mx22 to nic innego jak jr pcm 9x, tylko ma troszeczkę inny soft(jr produkuje, ładuje soft graupnera i graupner sprzedaje).

Synteza na "pokrętle" to akurat nie problem, bo ile odbiorników z syntezą masz?

Początkowo nie podobał mi się pomysł syntezy regulowanej śrubokrętem, ale teraz mi to w ogóle nie przeszkadza, bo tak na prawdę rzadko kiedy zmieniam kanał - większość odbiorników mam zwykłych i kwarce na jeden kanał.

Jeżeli zrezygnujemy z postulatu syntezy "nie mechanicznej" to najlepiej kupić 9xII z himodel.

Dostajesz jedną z najlepszych na rynku apkę, bez problemu "spektrumowalną" za 1500zl w komplecie z 4 serwami i kapitalnym odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja szczerze polecam mc-22 jednak niestety nie ma szans władowania tam 2,4ghz zreszta jak do kazdego pulpitu. polecam ponieważ mój instruktor ma 9303 <9x2> i ma dużo wiecej ograniczen w programowaniu w porównaniu do mc a pozatym nie wiem jak to jest i zalezy czym latasz ale "jeże" mają problemy z pełnym zasiegiem (ale to dotyczy tylko i wyłącznie F3J)w porównaniu do pulpitu (przynajmniej porównując mc-22 i dwa jr9303). A przy ewentualnym zakupie 9X2 uważaj na wersje bo są heli acro glider i mozesz sie przejechac na obciętym oprogramowaniu (np.wimarex sprzedaje wersje heli niestety zapomina o tym wspomnieć :P )

tu masz linka do 9303 ogólnie jr-a http://www.horizonhobby.com/ sklep w stanach

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega m5m nie wypowiada się w temacie o którym najwyraźniej nie ma zielonego pojęcia. Wersje acro i heli 9xII różnią się jedynie "grzechotką" i startowym ustawieniem wszystkich modeli w pamięci. Możliwości oprogramowania są takie same w obu wersjach.

To prawda, że można trafić na wersję "azjatycką" (w przypadku himodel to nie ma miejsca) z wyciętą z menu możliwością zmiany MODE, ustawienia zpcm i alarmu włączonego t-hold. Jednakże wystarczy ustawić 2 jumperki na płytce w nadajniku i już wersja "azjatycka" zamienia się w normalną.

Jeżeli ktoś kolega m5m ma wątpliwości to zapraszam do mnie - pokaże wersję heli i akro, to sobie porówna...

 

Edit.

Oczywiście istnieje możliwość przełączenia aparatury z trybu heli na akro i odwrotnie, ale robi się to w menu serwisowym, do którego trzeba umieć się dobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozatym nie wiem jak to jest i zalezy czym latasz ale "jeże" mają problemy z pełnym zasiegiem (ale to dotyczy tylko i wyłącznie F3J)w porównaniu do pulpitu (przynajmniej porównując mc-22 i dwa jr9303).

 

...a to ciekawe.

Czy kolega moze rozwinac te mysl,bo mam ,,jeza'' F9 i boje sie ze zasieg moze byc zbyt maly mojego nadajnika.Nie chciabym stracic zasiegu i rozbic modelu,ale jezeli

pulpit moze mi zagwarantowac lepszy zasieg to juz zbieram kase-tylko ktory kupic i dlaczego ?

Generalnie szybowce lataja dosc wysoko i daleko,stad moje obawy o zasieg.

B. prosze o podanie wiecej szczegulow, dlaczego pulpit (pomijajac antene na kulce)

moze mi zapewnic w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!

Po pierwsze nie rozmśmieszaj mnie że nie umiem wejsc do głownego menu bo to zupełnie nie o to chodzi. U nas w modelarni była kiedyś mała aferka o to i właśnie sie okazało ze wcale nie jest tak kolorowo właśnie tez sugerowali że mój instruktor nie umie programować itd.

Nie wiem czy programowałeś kiedyś od początku do końca model w którym trzeba wykorzystać cały program.bo tam nie wykorzystuje sie tylko podstawowych mixów tylko praktycznie całe radio a jeszcze brakuje. i wtedy sie okazuje że tu brakuje tu trzeba coś obejść wolnym mixem. A pozatym zupełnie nie zgadza sie z instrukcją i w niej opisanych możliwościach, może zupełnie nie mam o tym pojęcia ale zobacz sobie na horizon hobby te radia i wcale sie nie róznia szybszymi serwami i wiekszym akumulatorem jak dawniej bo wersje bez wyposażenia są też tak opisane ja tylko pisze cos co większosc osób pomija bo o tym nie wie , bo nie wykorzystuje połowy mozliwosci nadajnika:):):)

A wracając do zasięgu to powiem Ci tak że wkurzyłem sie jak na właśnie 9cap rozbiłem dwa modele :) 22 ma 1,5m anteny i jest mniej "sztucznie wydłużana" przez elektronikę ja sie dokładnie na tym nie znam od strony elektronicznej ale wyszło mi to z praktyki, ale naprawde nie masz sie czym przejmowac jak nie latasz duzymi jotkami na DUŻYCH odległosciach bo tego nie odczujesz

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie rozmśmieszaj mnie że nie umiem wejsc do głownego menu bo to zupełnie nie o to chodzi.

Drogi młody kolego - umiejętność czytania ze zrozumieniem jak widzę jest Ci obca, gdyż nie pisałem o menu głównym, ale menu serwisowym. To menu jest ukryte w aparaturze i trzeba wiedzieć jak się do niego dostać.

Nie wiem czy programowałeś kiedyś od początku do końca model w którym trzeba wykorzystać cały program

Tak się składa, że programowałem już niejeden model w 9xII i to o różnej złożoności funkcji.

Na lokalnym lotnisku jest to obecnie najpopularniejsza aparatura i jeżeli ktoś ma problem z programowaniem to do mnie zwraca się z pytaniem(jak i kilku kolegów z tego forum)

A pozatym zupełnie nie zgadza sie z instrukcją i w niej opisanych możliwościach

Nieprawdą jest, że w tej aparaturze coś się nie zgadza z instrukcją. Wszystko jest co do jotki tak jak jest w niej napisane, choć często zrozumienie jak coś ustawić wymaga kilkakrotnego jej przeczytania i spędzenia z aparaturą znacznego czasu. Do te pory nie zdażył mi się musieć "obchodzić" czegokolwiek wolnym mikserem. W ostateczności nie mogłem przyporządkować konkretnej funkcji pod wybrany przeze mnie przełącznik, ale to jedyne ograniczenie.

ale zobacz sobie na horizon hobby te radia

Nie widzę takiej potrzeby, gdyż posiadam taki radio i używam je od ładnych kilku miesięcy.

Jedyne różniące się od podstawowej 9xII wersje to jej poprzedniczka 9X oraz wersja 9xII limited edition z podświetlanym LCD.

Reasumując proponuję przyjąć zdrową zasadę nie wypowiadania się tematach, w których nie mamy pełnej wiedzy...

Co do zasięgu, to moje subiektywne odczucie jest takie, że ta aparatura mniej mi "trzepie" modelami niż jej poprzedniczka (mx12)

 

Z uwagi na fakt, iż ten wątek dotyczy czego innego proponuję dalszą część tej dyskusji przenieść do innego wątku albo na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozatym nie wiem jak to jest i zalezy czym latasz ale "jeże" mają problemy z pełnym zasiegiem (ale to dotyczy tylko i wyłącznie F3J)w porównaniu do pulpitu (przynajmniej porównując mc-22 i dwa jr9303).

 

...a to ciekawe.

Czy kolega moze rozwinac te mysl,bo mam ,,jeza'' F9 i boje sie ze zasieg moze byc zbyt maly mojego nadajnika.Nie chciabym stracic zasiegu i rozbic modelu,ale jezeli

pulpit moze mi zagwarantowac lepszy zasieg to juz zbieram kase-tylko ktory kupic i dlaczego ?

Generalnie szybowce lataja dosc wysoko i daleko,stad moje obawy o zasieg.

B. prosze o podanie wiecej szczegulow, dlaczego pulpit (pomijajac antene na kulce)

moze mi zapewnic w/w.

 

Peter chyba sobie jaja robisz ?? :) czy to na powaznie :?

 

m5m cos tam wie, ale widac ze nie do konca dobrze i wprowadza ludzi w blad. Mam do czynienia z roznymi jezykami Futaba t8, t9, JR 9xII i fredzio wie cos pisze, wiec bym sie znim nie sprzeczal :)

 

Stara sanwa Vanguard 4r latalem 3m szybowcem na granicy widocznosci( takiej ze jakbym spojrzal na ziemie to juz bym go nie znalazl ), i nigdy nie bylo problemow z zasiegiem, a co tu porownywac stara sanwe z nowa Futaba czy JR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wiem o czym mówię typ modelu ustawia sie w menu innym niz wszystkie mixy, chodziło mi o to że niektóre funkcje są nie pełne nie wiem jak ci to wytłumaczyc, zresztą nie ma to sensu....

nie ma sensu prowadzic dyskusji bo sie nie zrozumiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam wiem....

co do oprogramowania to nie umiem dokladnie powiedziec co tam sie rózniło bo nie byl to mój nadajnik i było to 2 lata temu!! ale wiem że trzeba na to zwracac uwage by uniknąć takich problemów, i nikogo nie wprowadzam w blad, pozatym w podstawowym programowaniu nie ma różnicy,(też juz mówiłem), i jak większosci ludzi powiedzenie im ,że cos tam jest nie do konca wspaniałe to odrazu sie burzą. A co do zasięgu to ja wiem co mówie latam 3,5 j kompozytami, rozbiłem juz tego troche spowodu aparatury, albo straciłem zasieg na wysokości 500m gdzies 1,5km od siebie i nie wiem ile osób ma pajecie jakie to miłe uczucie:-] i wiem tylko jedno odkąd zmieniłem na mc-22

skończyły sie problemy, poza tym podkreślalem ze tylko w takim przypadku ma to znaczenie. We wszystkich innych zastosowaniach radio do reki jest wygodniejsze i bardziej uniwersalne.

Wsumie tu nie potrzebnie dodałem ta notkę nie potrzebnie ktoś mógłby sie zmartwic a praktycznie nikogo tu to nie dotyczy więc sorki

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zasięgu to ja wiem co mówie latam 3,5 j kompozytami, rozbiłem juz tego troche spowodu aparatury, albo straciłem zasieg na wysokości 500m gdzies 1,5km od siebie i nie wiem ile osób ma pajecie jakie to miłe uczucie:-]

Witaj.

W tej sprawie az napisali do mnie na PW.

Zdradz mi prosze (jesli to nie tajemnica) jakiego sprzetu uzywales sterujac model na taka odleglosc 1,5km, 500m wysokosci.

O to czy widziales model nie pytam :shock: :) gratuluje sokolego wzroku.

Ja wciaz se zmagam z zakloceniami,utrata zasiegu,a tu prosze, sa gotowe rozwiazania.

Opis co bylo wykorzystane do lotu na taka odleglosc bedzie cenna wskazowka dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że dyskusja zeszła na trochę inny tor... ale dziękuję za sugestie co do aparatury.

Mam pytanie do fredzia: gdzie i za ile mogę kupić 9xII limited edition z podświetlanym LCD?

Kolejna sprawa: w Himodel są 3 wersje nadajników 9x : http://www.himodel.com/sort.php?sub2=G6 cena jest podobna.. rozumiem, że różnią sie odbiornikami i serwami. Mi chyba odpowiadało by to: http://www.himodel.com/radios/35Mhz_JR_PCM9X_II_9-channel_synthesized_radio_control_system_W_RS77S_DS362_x_3_Electric_Version.html

 

na koniec jeszcze jedno pytanie: czy ściągając aparaturę z jakiegoś sklepu prosto z Japonii (tylko jakiego?) zapłacę mniej niż w himodel? Gdzie mógłbym kupować, mam możliwość aby dostać paczkę od znajomych z Japonii więc może bez cła się obejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz w himodel :P.

W himodel masz sprawdzone źródełko i na pewno dostaniesz wersję pełną a nie "azjatycką".

Najtańszy znany mi sklep w Japonii to ishiimokei.com, ale u nich ie dziwacznie kupuje via net.

Dodatkowo w JPN jest problem z zakupem aparatury na 35MHz...

Nie pamiętam gdzie ja widziałem tą limited edition, ale poszukam :P

 

EDIT.

tutaj znajdziesz Limited Edition, tylko ta cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą drąga gazu nie ma, ale są 2 zegary niezależne (jeden możesz odpalać z monostabilnego przełącznika (trainer switch), a drugi to klasyczny zegar życia modelu (czyli liczy ile dany model był włączony w aparaturze w sumie). W trybie glider masz dodatkowy timer konfigurowalny. Oba timery konfigurowalne mogą liczyć w dół i w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W futabie 9C Super sa 4 timery- 2 odpalane za pomoca przelacznikow lub drazka gazu,3ci, ktory chodzi caly czas- ja go wykorzystuje do sprawdzania ile czasu chodzi nadajnik na danym naladowaniu akusa oraz 4ty liczacy czas, przez jaki uzywalismy danego modelu (mozna go zamienic w typowy timer).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.