Skocz do zawartości

boje się oblatać model :/


baczek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

za jakiś tydzień będe miał zamiar sobie polatać ale ja nie umiem dobrze latać a co dopiero oblatywać model wiem że pytałem kilka osób i za to dziękuje ale chciałem jednak dowiedzieć się wszystkiego dokładnie

mam kilka pytań do was

1 czy moge odrazu oblatać elektryka czy powinienem napierw polecieć szybolem ??

2 co mam zrobić po wyrzucie z ręki ??

3 jeśli bym oblatywał elektryka to czy włączyć silnik na maksa ??

4 (już ostatnie) co mam zrobić żeby sie nie rozbić o ziemie ??

W A Ż N E

 

ps daje pomógł ale tylko za dokładne opisanie (nie musi być wszystkiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ogólnie to specyficzna prośba. Proponowałbym poszukać pomocy bardziej doświadczonego modelarza, który na nieprzewidziane zachowanie modelu zareaguje odruchowo. Nie mając wyrybionych odruchów możesz łatwo przeciągnąć model i skończy się to kraksą.

Jeżeli jednak zamierzasz zrobić to sam (choć odradzam) to pamiętaj o kilku zasadach:

-Pamiętaj o kontroli przedstartowej wszystkich mechanizmów i pakietu.

-W pierwszej kolejności wykonaj kilka rzutów bez silnika, pod wiatr i pod delikatnym skosem W DÓŁ. Jeżeli model zachowuje się poprawnie, czyli nie przepada na skrzydło, nie zadziera i nie wali prosto w dół, tylko poszybuje kilkanaście kroków, to jest ok. W innym przypadku musisz sprawdzi ustawienia modelu i trymy.

-Mając już jakiekolwiek pojęcie o zachowaniu się modelu w powietrzu włącz gaz na 50-70% i rzuć ponownie tak jak poprzednio. Zatocz kilka kółek i wyląduj.

-Nie zaciągaj wysokości do przesady, bo przeciągniesz a to = kret na małej wysokości.

-Nie gazuj do przesady, bo zbyt szybki lot pozostawia mało czasu na reakcję nie doświadczonemu pilotowi.

- Pamiętaj o delikatnych ruchach drągami - jak zaczniesz wymachiwać jak szalony to wytracisz prędkość, przeciągniesz i się rozbijesz.

-Jeżeli z modelem w powietrzu dzieje się coś nie tak LĄDUJ i to gdziekolwiek. Lepiej delikatnie uszkodzić model lądując na zaoranym polu niż rozbić go w próbie nawrotu.

-Poćwicz szybowcem wychodzenie z takich sytuacji jak przeciągnięcie i przepadnięcie na skrzydło.

Po przeczytaniu tego zastanów się, czy nie masz w okolicy kogoś, kto pomógłby Ci oblatać ten model i jeżeli na prawdę takiej osoby nie ma - POWODZENIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - skoro to elektryk i masz już słaby aku to nie kombinuj :wink: .

 

To samo jeśli np: coś "delikatnie" się uszkodzi (np: naderwie orczyk w sterze). Wówczas najlepiej chyba sobie darować ten "jeszcze jeden lot" (który może być już ostatnim), pójść do domu i dopieścić co trzeba.

 

 

Swoja drogą: masz już model do tego latania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.