Skocz do zawartości

czy sie różni ....


baczek

Rekomendowane odpowiedzi

siemano ziomki ;D

 

zastanawiam się tak czym się różni wznios a uszy

tylko żeby nie chodzi mi o to że niewiem które co jest bo to wiem tylko zastanawiam się co daje jedno i drugie a także co jest lepsze do szyboli i do elektryków

jak mógł by mi ktoś napisać do czego są uszy a do czego wznios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Można ogólnie powiedzieć, że uszy dają lepszy efekt od centralnego wzniosu (bardziej na to powinni patrzeć szybowcnicy) jak np: chcesz latać w termice a nie masz lotek.

No i tak właściwie jest chyba łatwiej wykonać model z centralnym wzniosem niż uszami.

 

Jak robisz elektryki (np: jakieś klasyczne deprony) to dajesz sobie centralnie wznios, jego wielkość w zależności od tego czy masz lotki.

 

Jak robisz sobie np: prostego balsowego szybowca z sterowaniem tylko na ogonie to lepiej dać mu uszy i wznios centralnie tez. Chociaż przy takich modelach posługujesz się z reguły planami i tam masz wsio podane, co przy prostych (i często własnych) elektrykach nie "występuje" :) .

 

Naturalnie nie jest to regułą jakąkolwiek, ale jak popatrzysz sam na różne konstrukcje i się zastanowisz, to sobie wyrobisz zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie nie jest to regułą jakąkolwiek

 

Ach... Nie...

 

Wzios dajesz po to, żeby poprawić stateczność modelu.

Pisałeś:

tylko żeby nie chodzi mi o to że niewiem które co jest bo to wiem tylko zastanawiam się co daje jedno i drugie a także co jest lepsze do szyboli i do elektryków

 

Więc pomyślałem to wiesz.

 

Widziałeś na pewno zdjęcia/plany wielu modeli - szybowców, lepszych i gorszych, elektryków, itd., więc o co chodzi :) .

 

Przytpatrz się, że np: proste modele maja wznios tylko w centropłacie, bo zależy bardziej na tym, żeby skrzydło było proste w budowie.

Z kolei "dobre" szybowce mają kilka miejsc zagięcia skrzydła, to dla jak najlepszych właściwosci lotnych.

Proste szybowce będą miały wznios w centrum jak i uszy.

 

Zagmatwanie to wszystko napisałem :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.