Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy przy obsłudze programy Solid Works


Stefanek0910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dawno nic nie pisałem tutaj na forum (z braku czasu-szkoła;/) ale zaglądać zaglądałem;p

 

Dobra koniec tego OT :twisted: przejde do sedna sprawy

 

Potrzebuje pomocy w programie do projektowania 3d- Solid Works.

Potrzebuje wykonać w nim bryłe 3d kadłubu modelu.

Czy jest możliwość aby z planu z AutoCada przenieść do Solida wręgi kadłuba???

Chodzi mi o to aby na jedną płaszczyznę w Solidzie przypadała jedna wręga.

A później to już wiadomo, odległości między wręgami regulowało by się w Solidzie odległościami poszczególnych płaszczyzn.

Tylko czy jest możliwość aby z AutoCada przenieść element do Solida???? :crazy: :roll: :idea:

 

Jeżeli jest osoba która zna odpowiedź na to moje jakże ekscentryczne pytanie :lol2: to prosił bym o podzielenie się wiedzą;)

 

Oczywiście z góry serdecznie dziękuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Ja tez juz dawno nie pisałem na forum, ale czasem zaglądam..:) - jak zwykle brak czasu.

Co do programów 3D... Niestety nie znam Solida, na codzień pracuję w najnowszym Inventorze. Bardzo polecam ten program, szczególnie najnowszą wersję.

 

Jak wiadomo AutoCad i Inventor to produkty jednej firmy, wiec poruszanie sie pomiędzy tymi programami oraz współpraca to żaden problem.

 

Poprostu otwierasz plik autcada,

- zaznaczasz wręgę,

- kopiujesz (ctrl - C)

- otwierasz Inventora (tryb szkicu)

- i wklejasz to co skopiowałes (ctrl - V)

 

Dalej juz wiadomo co robic.

 

Niewiem czy to zadziała z Solidem, ale warto spróbować.

Powodzenia i daj znac czy sie udało:).

 

Jeśli nie zadziała, bedziesz musiał poszukac pomocy na jamis forum dotyczącym projektowania w 3D, lub przesiąść sie na Inventora.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dzisiaj walczyłem w Rihno ale szczerze mówiąc bez konkretnego efektu;/

 

Na Solidzie wygasła licencja (aby odnowić musze czekać na brata...) a co do propozycji Mmarko25 to wydaje mi sie że jest bardzo trafna :D

 

Ale żeby uruchomić inventora też musze czekać na brata :? tak więc może to potrwać jakiś czas :evil:

 

Nie mniej jednak dziękuje za Wasze sugestie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.