Skocz do zawartości

Częstotliwosć PWM w reglu


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

W reglu TP 40 mogę zaprogramować międzyinnymi tę funkcję( do wyboru 8kHz 16kHz 32kHz ). Mam też miernik z funkcją pomiaru częstotliwości i stąd pytanie; w które miejsca przyłożyć końcówki miernika? Rozumiem, że pomiędz regler a silnik - tylko które z 3 przewody? Czy silnik musi pracować w czasie pomiaru, i czy to jest w ogóle zmierzalna wartość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli masz miernik z pomiarem częstotliwości, to jest duże prawdopodobieństwo, że ma możliwość wyświetlania dwóch wartości jednocześnie - np: prąd i częstotliwość. Ja swoje przeróbki pierwotnie sprawdzałem właśnie w ten sposób. Miernik na zakresie "A" i na drugim wyświetlaczu "Hz". Przewody podpięte szeregowo pomiędzy silnik a regler (jak do pomiaru prądu :wink: ) pod jedną fazę. Silnik oczywiście musi pracować. Niejako przy okazji wychodząc z przekładni magnetycznej silnika, na podstawie częstotliwości, możesz określić obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem się nieprecyzyjnie :wink: Może wstawiona fotka pomoże.

 

polimerowy22rq.jpg

 

Chodzi o ten miernik z prawej. Widoczna w prawym górnym rogu wyświetlacza wartość (w tym przypadku temperatura) to ta sama temperatura tylko wyrażona w Fahrenheitach. Przy pomiarze prądu przemiennego na tym wyświetlaczu można ustawić odczyt częstotliwości. Zakładam, że Twój miernik też ma taką możliwość.

 

EDIT:

W przeciwnym wypadku pomiaru częstotliwości dokonuj tak jak pomiar napięcia. Oczywiście przy pracującym silniku. A czy to jest pomierzalne? Owszem jest jeśli tylko zakres miernika na to pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.