Jump to content
Kross

Pływanie - Bydgoszcz i okolice

Recommended Posts

żaglówki są fajne, ale oprócz steru są te mechanizmy od żagla

i nie wiem jak działają i jak je zrobić ?

macie może jakiś schemat/plan wykonania tych mechanizmów

Poogladaj tu :

Masz tutorial jak zbudować łódkę żaglową ! ? Tu rysunek z tej strony jak prowadzić szoty ( linki sterujące żaglami) na łódce .

post-15007-0-79165300-1519675069.jpg

• Thanks 1

J-23, żaglówki typu RG65 i mniejsze, żaglami porusza zamocowane na serwie długie ramię na końcu przywiązana linka.przechodzi przez otwór w pokładzie pod bomem. Rozwidla się do bomu i do foka. Żaglami porusza także wiatr. W dużych żaglówkach stosowana jest winda żaglowa.

Na początek, prosta, łatwa w budowie i transporcie, dobrze pływa żaglówka RG65  Jif65  Plan jest do wygooglowania.

Właśnie taka mojej produkcji pływa na filmie po Kanale Bydgoskim . Mniejszą popularną klasą jest Footy Class.

• Thanks 1

image.thumb.png.f551a8ef5157c13b89c1542a72ca7c8b.pngDla kasowania luzów szota ( linki sterującej żaglem)  aby nie spadał z rolki zwrotnej !

Bez naciągu od gumki lina może zsunąć się z rolki i zakleszczyć się na osi obrotu, co spowoduje brak możliwości manewrowania żaglami.

Rysunek z tematu kol Skippera ( pozdrawiamy !! ?) :

Edited by kaszalu

J-23 podaj czy chcesz się rozeznać czy budować. Dla relaksu czy na zawody. Długość kadłuba: 30 cm; 65 cm. czy 100 i więcej cm. Od tego zależą propozycje. Dla każdej z klas inni organizują zawody. 

na razie zbieram materiały, bo na ten rok zaplanowałem motoszybowiec

ale żaglówki są super. myślę że kadłub ~70-80 cm

lubię sobie  popływać dla relaksu

Dzisiaj nasz fotoreporter odwiedził Janusza w mateczniku jego pracowni, w której powstaje m.innymi model "Generała Zaruskiego" .

Przy okazji fotoreporter został obdarowany przez właściciela owej "jaskini sztuki" niezłą dechą na stanowisko montażowe do jego pracowni !? Już pomalowałem !! ?

Oby żył wiecznie !! ?

Kilka fotek z wizyty poniżej .

DSC_0694[1].jpg

DSC_0696[1].jpg

DSC_0695[1].jpg

DSC_0700[1].jpg

DSC_0701[1].jpg

DSC_0698[1].jpg

DSC_0703[1].jpg

DSC_0707[1].jpg

Edited by kaszalu

J-23, kadłub laminatowy żaglówki NSS 650 czyli RG65 kupisz na modelmast za 50 zł. a opis był w numerach 3 i 4 / 2009 Modelarza. 

• Upvote 1

Dzień Dobry

Kolejny etap pracy nad motorówką, czas na lakierowanie, planuje dwa kolory spód biały, boki zielony metalik a co mi tam ? ?

20200112_174952.jpg

20200112_174950.jpg

• Upvote 1

kaczma2

ja kadłuba nie będę kupował, bo kiedyś jak wracałem ze sklepu to w krzakach znalazłem

kawałek plastikowej rynny porzucony - to go przygarnąłem, bo w nim zobaczyłem kadłub żaglówki

obciąłem brzegi, podgrzałem dziób, ukształtowałem, próbowałem skleić ale się nie udało

więc skręciłem śrubką czubek i dalej ściegiem z drutu tak jak kaszalu w poradniku pokazywał

teraz zaleję to żywicą w środku, z zewnątrz trochu szpachli, dokleję dupkę i "prawie" gotowy i nieprzemakalny będzie

IMG_0632q.JPG

IMG_0629q.JPG

IMG_0623q.JPG

IMG_0635q.JPG

Powalczyłem dzisiaj z doposażeniem modelarni - zabezpieczone i pomalowane dodatkowo drugie drzwi wejściowe - finisz coraz bliżej !!!  ?

Przetransportowałem znowu "trochę" ? wszelkiego dobra z zakamarków poprzedniej lokalizacji ......

Hmmmm -......... gdzie to się wcześniej mieściło ..... ?? ..... żona szczęśliwa z odzyskanej kubatury mieszkania !!!!  ?

Ja też, bo w końcu będzie można zostawić wszystko bez zwijania całego majdnu do szafy - życie stało się  piękne !!! ?

Cytat

DSC_0708[1].jpg

DSC_0709[1].jpg

DSC_0710[1].jpg

DSC_0715[1].jpg

DSC_0714[1].jpg

• Haha 1

Ale fajowo - Endriu w dwójkę z Zosią - DO ODZNACZENIA - ....  to przy najbliższej okazji .... :rolleyes::wub::rolleyes:

Modele muszą jeszcze odrobinę poczekać .....

eeb4cfe1b909f3eb9f41a65618a645a1.jpg

U mnie kolejny kroczek do przodu przy łodzi parowej , dzisiaj prace przy kominie :) oraz jako odskocznia od modelarstwa składanie zwrotnic do kolumn głośnikowych w nowym projekcie kolumn DIY na głośnikach USHERa.?

20200119_141533.jpg

20200119_141521.jpg

20200119_141524.jpg

20200119_141527.jpg

20200115_175439.jpg

20200118_194426.jpg

20200119_174616.jpg

• Thanks 1

Fajny kominek z koroną w stylu Mississippi river ! ?

Trzeba tylko uważać, żeby się w oko koroną nie dziabnąć jak się nad łódką pochylasz, bo można oko stracić !! ?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By chomiq
      Witam serdecznie i zapraszam wszystkich modelarzy szkutniczych (i nie tylko) na "Ogólnopolskie Regaty Modeli Żaglowych klasy FOOTY", które odbędą się w Nowej Soli w dniu 06.10.2012.

Zapraszamy startujących z modelami klasy Footy oraz pozostałych z modelami pływającymi które będzie można zaprezentować na wodzie w porcie w trakcie trwania zawodów. Więcej informacji znajduje się we wpisie na naszej stronie internetowej: http://www.rcclub.pl...sol-06-10-2012/ oraz w informatorze który jest również dostepny do pobrania we wpisie. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Nowosolskiego.

INFORMATOR_ogolnopolskie_regaty_FOOTY_Nowa_Sol_06_10_2012.pdf
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.