Jump to content
Kross

Pływanie - Bydgoszcz i okolice

Recommended Posts

Piękne wnuczki ( psiutek też ) !!?

Nasza wnuczka też nam wczoraj złożyła wizytę i życzenia !! ?

Wszyscy mówią że podobna do dziadka? - i to zielone skrzydło to chyba jakiś znak  !!?

IMG-20200120-WA0009[1].jpg

Edited by kaszalu

Dzień Dobry

Kolejny etap budowy kotła, zamontowany manometr, oraz wlutowanie wyjście pary. Oczywiście czyszczenie i polerka ;) no i nie omieszkałem znów zrobić  przymiarki  do kadłuba. A zapomniałem został jeszcze wymieniony zawór bezpieczeństwa na regulowany w zakresie od 0,5 do 5 bar. Pozostało jeszcze tylko wlutować pręty zabezpieczające dennice i można zamykać całość :)

20200123_194144.jpg

20200123_194209.jpg

20200123_194219.jpg

20200123_194940.jpg

• Upvote 1

Super !! 🤩😃

Widzę że na wiosnę popływamy !!! 😎

A zaworek bezpieczeństwa robiony czy zaadaptowany z jakiegoś szpeja ?

Edited by kaszalu

nie zapomnij gwizdka zamontować do kotła

podpowiedzcie mi jaka szerokość lotek powinna być

przy szerokości skrzydła 21,5 cm profil clark y

Wprawdzie tu o wodzie i pływaniu, ale może być trochę Janie i o lataniu !! 😎

Może zmontujesz coś na pływakach - podstaw sobie do wzoru swoje parametry i policz !! 😋

Gabaryty.jpg

Edited by kaszalu
  • Thanks 1

Cześć Andrzej, co tam u ciebie , modelarnia urządzona to pewnie ruszysz z budową bocznokołowca :), czy masz  inne plany na wiosnę odnośnie nowych modeli.

Kaziu budował nabrzeże to ja planuję jakąś latarnię morską na pływającej wysepce aby urozmaicić nasze pływanie właśnie szukam planów (natchnienia) :) Chyba ze ktoś już taką budował ?

Na pierwszy ogień idzie bocznokołowiec oczywiście ! W modelarni jeszcze drobne uzupełnienia i już można działać pełną parą !!😃

W lutym udało mi się zorganizowć trochę urlopu, więc sporo sobie po tym obiecuję !!! 😉

Marcin - w ramach poszukiwania natchnienia wejdź na stronę firmy GPM - mają sporo wycinanek kartonowych z latarniami morskimi polskiego wybrzeża i nie tylko, tak w charakterze wzoru lub planów - pomysł z latarnią fajny ! 😎

A zdążysz na otwarcie sezonu u mnie w Pieczyskach ?? 😱

https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/latarnie-morskie/latarnie-modele-kartonowe

https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/latarnie-morskie/latarnie-zestawy-wyciete-laserowo/1/50

post-3419-0-76249200-1548106152.jpg

Rozewie.jpg

Edited by kaszalu

Na otwarcie sezonu to najpierw motorówka będzie i jak będą dobre wiatry i czas dopisze  to Bałtyk na parę :)

• Upvote 1

Moje nabrzeże już pocięte. Styropian potrzebowałem do Nordkap i mi zawadzało. Latarnie są dwojakiego rodzaju. Stojące w odpowiednich miejscach na brzegu,  wysokie i dwie małe stojące u wejścia do portu  ze światłem zielonym i czerwonym. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By chomiq
      Witam serdecznie i zapraszam wszystkich modelarzy szkutniczych (i nie tylko) na "Ogólnopolskie Regaty Modeli Żaglowych klasy FOOTY", które odbędą się w Nowej Soli w dniu 06.10.2012.

Zapraszamy startujących z modelami klasy Footy oraz pozostałych z modelami pływającymi które będzie można zaprezentować na wodzie w porcie w trakcie trwania zawodów. Więcej informacji znajduje się we wpisie na naszej stronie internetowej: http://www.rcclub.pl...sol-06-10-2012/ oraz w informatorze który jest również dostepny do pobrania we wpisie. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Nowosolskiego.

INFORMATOR_ogolnopolskie_regaty_FOOTY_Nowa_Sol_06_10_2012.pdf
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.