Skocz do zawartości

Odpadnięcie silnika podczas startu


jacek LP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj po południu wygospodarowałem chwilę aby polatać w Markach k. Warszawy.

Podczas trzeciego startu na wysokości ok. 1-1,5 m usłyszałem trzask. Zobaczyłem jak silnik odlatuje, a przód modelu się rozpada. Dało się jakoś wylądować i do dalszych zniszczeń nie doszło. Po przęglądzie zobaczyłem, że ośka silnika wysunęła się do przodu o ok. 6 mm i niemal wykręciła się z silnika, co mogło mieć wpływ na zaistnienie zdarzenia. Silnik był zamocowany na 4 śruby i przykręcony do sklejkowego łoża fabrycznego. I tu rodzi się pytanie jak to wszystko usprawnić i jakich materiałów użyć, aby w przyszłości uniknąć takich wypadkow. PZDR

 

53891107ma5.th.jpg

97968473wt2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość tom_tom

Cześć, w tego typu modelach często się to zdarza. Ja w mojej Katanie tak wzmocniłem łoże fabryczne : (pomysł nie mój, a zapożyczony)

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=903&postdays=0&postorder=asc&highlight=katana+mini&start=15

 

To zresztą link do paru innych przeróbek Katany

 

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.