Jump to content
Sign in to follow this  
RenoFlo

VI Ogólnopolskie Zawody Modeli Makiet Szybowców RC Dużej Skali

Recommended Posts

Cześć,

w ślad za zajawką umieszczona przez Tomka zapraszamy wszystkich chętnych do udziału, odwiedzin i ogladania:

Impreza odbędzie się w dniach 05 - 06 lipca 2014 na lądowisku Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej w Tarnowie ul. Lotnicza.

Zawody mają charakter otwarty i mogą ­brać w nich udział również modelarze nie zrzeszeni i nie posiadający­ licencji, którzy zgłoszą swój udział w zawodach formularzem. Opłata wpisowa.

Rejestracja zawodników: 05-07-2014 godzina 9.00

Rozpoczęcie lotów: godzina 10.00

­

Zawody rozegrane zostaną w 3 klasach:­

- Modele szybowców dużej skali Retro oraz Standard rozgrywane według regulaminu Pucharu ATTP.­

- Klasa otwarta. Każdy szybowiec (motoszybowiec z zablokowanym napędem) posiadający hak holowniczy nie spełniający wymogów modelu szybowca dużej skali. Pilot nie lata w klasie Retro i Standard. Klasa rozgrywane według regulaminu zawodów makiet ze zmienioną wysokością holowania do 200m i i maksymalnym czasem lotu do 5 minut. Klasa ta przeznaczona jest dla osób zaczynających zabawę szybowców holowanych.

Aby ułatwić organizację zawodów prosimy o wypełnienie

Formularza zgłoszeniowego

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kulfon250
      Jak w tytule, rozpocząłem prace nad kolejnym szybowcem, do którego dojdzie wersja z silnikiem.
      Będzie miał 3m z drobnym kawałkiem rozpiętości
      Starodawny wklęsło-wypukły profil.
      Dostanie dodatkowo lotki i ciut mniejszy wznios w tej wersji, bo planuję też wersję bez lotek.
      I na razie tyle.
      Ciekawe kto po obrazku poniżej zgadnie co to będzie

• By kulfon250
      Nigdy nie robiłem opisów co i jak buduję, ale może kiedyś czas zacząć.
      Jak wiecie, albo i nie zbudowałem sobie ploter CNC.
      (Ten z fotki jest na sprzedaż) i postanowiłem, na czymś się nauczyć wycinania, bo nigdy tego wcześniej nie robiłem.
      Padło na model szybowca AS 25 z 1942r. zmodernizowany przez Laurenta (co ciekawe mimo, że zrobił plany CAD, to sam wszystko wycinał piłką).
      Planuję tylko zamiast ciężarka z przodu, wsadzić nieduży silnik, bo gumy nie lubię, a lądowisko płaskie.

Maszyna ruszyła, a ja zacząłem nauki, na początku przez chwilę łatwo nie było, ale z czasem okazało się to wcale nie takie trudne, szczególnie mając DevCada.

Po jakimś czasie była już kupka wręg, a i moje umiejętności wycinania mocno się zmieniły, pierwszą wręgę wycinałem długo cały czas pilnując tego co się dzieje.
      Teraz po prostu włączam i jadą  frezuję frezem 1mm, wiec praktycznie po wycięciu trzeba tylko oszlifować wiórki, wcięcia są idealne. (dzięki też opcji w DevCad).

Brakowało mi do szczęścia tylko listewek, ale i te dzięki Modelmax i te właśnie dziś dotarły i nawet nie są złe, więc mogłem zacząć powoli składanie.

Jako że lubię mix nowych i starych technologii
      To łapię cjakiem, a potem robię spoiny Wikolowym klejem.

• By CryFlay
      Dzień dobry,
      Poszukuję jakiegoś niedrogiego silnika do modelu o masie do 800g (pakiet 3s). Większość tematów na forum jest już dosyć stare i silniki w nich wymieniane nie są już dostępne. Czy możecie coś polecić?

https://abc-rc.pl/product-pol-10222-Silnik-XXD-A2212-1400KV-2-3S-180W-ciag-830g.html
      Czy taki silnik nadaje się do prostych modeli (aktualnie poszukuję jakiegoś silnika do wicherka 10)? Wiem że to chińczyk ale cena jest atrakcyjna 

Z góry dziękuję za odpowiedź 

• By DjTommi
      Wspomnienie z zeszło rocznego, jesiennego latania szybowcowego w czeskich Hranicach.
      Proszę przygotować sobie coś do picia i zapraszam na seans

Pozdrawiam
      Tommi
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.