Skocz do zawartości

Adaptacja skrzydła do nowego kadłuba


Oldeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na Allegro takie oto skrzydło z zamiarem połączenia go z widocznym na zdjęciu kadłubem. Konstrukcja: styropian oklejony balsa. Długość płatów to 110 cm, szerokość przy kadłubie 22 cm na końcu 18 cm. Profil SD…? Mocowanie do kadłuba od góry za pomocą 4 śrub, płaty połączone tylko bagnetem długości 16 cm (?) wykonanym z trzech pasków duralu, szuflada wykonana jest ze sklejki, nie mam informacji o szczegółach jej konstrukcji.

 

www.sukcesnet.com\~jolka\wapno\wapniak\image02.jpg

 

Skrzydło ma uszkodzenia przy kadłubie w obu płatach. Sprzedawca zapewnił że uszkodzenia te są niewielkie i łatwo naprawialne. Boczna krawędź płatów to sklejka 1 mm i nie ma na niej żadnych śladów uszkodzenia

 

www.sukcesnet.com\~jolka\wapno\wapniak\image01.jpg

www.sukcesnet.com\~jolka\wapno\wapniak\image05.jpg

www.sukcesnet.com\~jolka\wapno\wapniak\image06.jpg

www.sukcesnet.com\~jolka\wapno\wapniak\image07.jpg

www.sukcesnet.com\~jolka\wapno\wapniak\image08.jpg

www.sukcesnet.com\~jolka\wapno\wapniak\image09.jpg

 

W związku z tym proszę o poradę w następujących kwestiach:

1. Technologia naprawy uszkodzeń , rozważam dwa sposoby:

a) czy drążyć balsę do styropianu, w razie czego odtworzyć styropianową krawędź spływu, wstawić sztukówkę z balsy i przelaminować

B) tylko zeszlifować lakier, zaszpachlować i przelaminowac

c) inny sposób naprawy...?

 

2. Co zrobić z wklejonym bagnetem. Wykleić , ale jak? A może skrócić do polowy szerokości kadłuba i taki sam bagnet wkleić w drugi płat. A jeżeli tak to jak zrobić połączenie ?

 

3. Czy zamiast kołków ustalających było by właściwe zastosowanie dodatkowego pręta usztywniającego

 

www.sukcesnet.com\~jolka\wapno\wapniak\image03.jpg

 

www.sukcesnet.com\~jolka\wapno\wapniak\image04.jpg

 

4. A może odpuścić to połączenie i poszukać kadłuba górnopłata.... szkoda by bylo bo tak fajnie do siebie pasują....

 

Ups... a gdzie zdjecia?? Bój zserwerami zakonczony, zdjęcia są wreszcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przede wszystkim to masz problem z wklejaniem zdjęć na forum, nie robi się tego poprzez podawanie ścieżki dostępu do zdjęcia na twoim kompie tylko na jakimś serwerze będącym w internecie. Poszukaj na forum jest to dokładnie opisane.

Ja wklejam zdjęcia z portalu www.fotosik.pl

Musisz tam najpierw wysłać zdjęcia zeswojego kompa, i dopiero potem podajesz ścieżkę do twoich zdjęć z fotosika na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.