Skocz do zawartości

Górnopłat Nemo E_sky czyli coś dla początkujących


Michu_94_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.Miała być piękna cessna a skończyło sie na czymś co tylko trochę przypomina samolot rc (skutek "opaczności") :jupi:

Samolot kosztował mnie około 350 zł (w porównaniu do cessny zaoszczędziłem 200 zł) fundusze zbierałem około pół roku wiec dla mnie to dużo. ;D

 

Opis samolotu:

 

-4 kanałowa aparatura

-szer. 870 dł. 528

-silnik 370s z przekładnią

-3 serwa 8g

-regulator obrotów silnika

-odbiornik 4/5 kanał

-smigło 9070

-bateria 9.6 v Ni-MHa 650 mAh

-Waga gotowca do lotu około 450 g

-częstotliwość 35

 

Samolocik ma służyć do nauki.Dlatego jego chwile są policzone :rotfl: W miedzy czasie zaczołem budowac RWD5 skazzo (depron) gdy tylko Nemo straci "właściwości lotne" natychmiast wszystko co sie da mątuje do RWD-5 i mam nadzieję że będe latał dalej.Pierwsze loty 2x5min wykonał mój starszy brat , nigdy nie latał na rc zato dużo na różnych symulatorach.Pierwsze 5min to była prawdziwa walka o życie (silny wiatr)potem było już lepiej model ocalał (udało się bezpiecznie wylądować).Mam z tych lotów filmik i postaram sie go później udostępnić chociaż niewiele na nim widać (zapadające ciemności i mój stres).Samolot wymagał pewnych poprawek które zajeły mi i tacie dwa popołudnia.Wytrymowania dokonali brat z tatą.

 

O to zdjęcia :

 

e932db6bf2ace8fe.jpg

Model wymagał kilku poprawek min. zamontowałem wyłącznik zasilania

 

553fbd28f31b95fd.jpg

Model gotowy do lotów (bez naklejek z których zrezygnowałem później wykonam jakieś malowanie)

 

Oto filmik przedstawiający skrót z pierwszego oblotu :

 

http://pl.youtube.com/watch?v=8wmykvZwcW0

 

 

 

 

--------------------------------------

Pozdrawiam Michu_94_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przyznam Ci że dobry model na początek z tego co się orientuję. lekki i nie za szybki górnopłat, z całym kompletem e-sky. Serwa masz tam esky 8g, zgadza się? Wszystko ich produkcji z możliwością wymiany? (nie to co w chińskich zabawkach, rozbierasz a tam nie ma serwa :devil: :devil: :devil: ) Gratuluję oblotu (przez brata) i życzę powodzenia :wink:

 

Starannie wykonany widać :faja: Przynajmniej orientujesz się a nie to co niektórzy, f-16 na dzień dobry sobie kupują :devil: :devil: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie przyznam Ci że samolocik zaczyna mi sie coraz bardziej podobać.

Mam problem z wstawieniem filmiku,kiedyś na forum widziałem link do instrukcji wstawianie filmików ale nie moge go znaleść.Może ty masz taki adres???

 

Gratuluję oblotu (przez brata)

 

W czasie drugiego lotu brat wystartował i wylądował a w międzyczasie ja sie troche pobawiłem,udało mi sie nawet jakoś zrobić świece :P

 

---------------------------------------------------------

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Wrzucasz film na www.youtube.com i kopiujesz link, wklejasz i już... To ja tak kolegom dawałem latać Tzagim, tyle że lądowanie należało do nich, jeden walił się zawsze na skrzydło ( :evil: ) a drugi poleciał mi hen hen daleko że widać nie było prawie, wylądował dobrze przez przypadek, i to na orance, oddalonej jakiś km. od nas :shock:

 

edit: Ten nemo jest na silnik szczotkowy czy bez szczotkowy ? Chyba szczotkę ma z tego co widzę :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej szczotkowy

 

Tak silnik 370s szczotkowy z przekładnia ale niewiem jakiej wielkości jest ta przekładnia (nie pisze)

 

Z powodu złej pogody nie mam możliwości na latanie więc wziołem sie z tatą na małe poprawki estetyczne już nie długo bedą fotki.:) :twisted: :mrgreen: :lol::D

 

------------------------------------------

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michu_94_, latałeś ty czy tata

jeżeli ty to czy był to twój pierwszy lot w życiu??

 

Tata w tamtym filmiku służył jako starter ja filmowałem a latał mój starszy brat (był to jego pierwszy lot na rc ) doskonale sobie poradził ponieważ bardzo dużo latał na różnych symulatorach bitew powietrznych takich jak np. WarBirs od dzieciństwa , natomiast jak zakupiliśmy model latał na fms... Przekazał mi pare istotnych wskazówek ale dziś latałem zupełnie sam pierwszy raz w życiu na rc i jestem happy bo nie rozwaliłem swojego modelu (tata dziś filmował) w krótce filmik z dzisiejszych lotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model lata dosyć nerwowo, albo mam takie wrażenie

 

 

PS- lubię Cię za tą piosenkę Dżemu w filmiku ;D

 

Samolot latał nerwowo ponieważ był silny wiatr a brat latał pierwszy raz w życiu na rc.

W kolejnym filmiku specjalnie dla Ciebie bedzie też troche Dżemu :D .

Muzyke tą lubią wszyscy w mojej rodzinie w tym ja też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem ucichł wiatr a co z tego wynikło można obejrzeć tu :

 

http://pl.youtube.com/watch?v=FWlk6VxqaGY

 

Moim zdaniem nemo to bardzo dobry samolot dla początkujących łatwo się nim lata... Polecam !

 

Malowanie fajne, tylko te stery :roll:

 

Stery zostawiłem tak jak są bo były już orginalnie pomalowane może kiedyś to zmienie :roll:

 

Dzisiejszy dzień będę pamiętał długo :D

LATANIE RC JEST SUPER !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uznanie :)Wydaje mi sie że Nemo jest bardzo łatwy w pilotażu ponieważ łatwo mi sie nim latało aż do wykończnia bateri.Musze jeszcze dokupic jeden pakiet bateri ponieważ na tej moge latać tylko 12-14 minut.Jeśli jutro bedzie pogoda to bede latał z komórką pod kadłubem i nakręce filmik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.