Skocz do zawartości

Ładowanie przez balanser


Krzycho

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prądem 1C to ja ładuję tylko na lotnisku, gdy zależy mi na czasie. W domu ładuję przeważnie około 0,5C. W przypadku lipoli starszej generacji, lub tych z "niższej półki" ładowanie 1C to niepotrzebne przeciążanie. Oczywiście są też ogniwa lipol pozwalające na ładowanie prądami większymi, niż 1C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w sklepie wimarex kupiłem lipole 1500mAh, pakiet lutowałem sam (3s) przez dwa sezony regularnie ładowałem je prądem 3A czyli 2C i akku nie jęknęły, rozładowywane prądem nawet i 18A, nie zauważyłem też rozbalansowania cel, różnica wynosi 0.01V co chyba nie predysponuje ich do natychmiastowego balansowania. Pakiet wykonał ponad 200 cykli i prądem 3A wchodzi w niego prawie 1400mAh. Nie mam na myśli że stosowanie balanserów i inne ceregiele z liolami nie są konieczne, jednak ja nic oprócz kontroli napięć na celach nie robiłem. Tutaj rodzi się moje pytanie, czy trafiłem na aż tak dobre akku, czy zwyczajnie trochę te historie z balansowaniem i prądem ładownia 0.5C są przesadzone.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że trafiłeś na dobre ogniwa. Ja mam wiele pakietów Li-pol, a wśród nich taż takie, które bez balansowania nie mogą się obyć, bo po każdym rozładowaniu różnice na celach dochodzą do 0,1-0,2V. I to w pakiecie po około 30 cyklach! Szkoda tego wyrzucić, więc takie też używam. Mam też pakiety, które w ogóle się nie rozjeżdżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.