Skocz do zawartości

silnik od piły


instruktor

Rekomendowane odpowiedzi

W pewnym markecie z narzędziami zbrakowano uszkodzona piłę spalinową z silnikiem 38 ccm .A ponieważ jest tam "swój "człowiek to piła przywędruje do modelarni. podobno uszkodzona szarpanka.

Wreszcie Paweł (ten od lasera) nie powie" kiedy ......a kupujesz benzynkę."bo już mam. :D

Reszta na temat po sobotnim spotkaniu w modelarni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

bedzie, bedzie :) 6-7tys spokojnie wyciagnie kwestia na jakim smigle :P

Na fotce widac ze wydech wypada na tej dluzszej czesci walu, byc moze trzeba bedzie odwrocic cylinder wydechem w druga strone. Tłok z korbowodem jest pewnie na stale, wiec zostaje obrocenie na wale (pewnie wal skrecany, albo rolki). Dorobić dwuczesciowa piaste, jedna siada na klinie na wale, druga nakrecana na gwint wału, calość po dociagnieciu drugiej czesci skrecona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jakaś mała kombinacja z mocowaniem do łoża no i to co mi nie pasuje w tym silniku to łożyskowanie wału.Jeżeli się nie mylę to wał jest podparty na łożyskach igiełkowych te nie będą trzymały wału wzdłuż i to może być problem do rozwiązania.

W ramach odchudzania nie odcinałbym już teraz np, drugiego końca wału bo może się przydać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym momencie pomyślałem o cięciu wału ale zrezygnowałem bo jak to Olo powiedział "jeszcze się może przydać"

Reszte zobaczę po dokładniejszym"rozbiorze" silnika

Obracać nic nie chcę ,natomiast wykonanie piasty nie stanowi dla mnie zadnego problemu.Większy problem może być z ułożyskowaniem i zapłonem.

Wszelkie uwagi mile widziane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez ten drozszy:

http://nastik.pl/uklad-zapl-silnika-benzynowego-4050cm-p-916.html

roznica w cenie minimalna, a z tym co pokazales sa problemy z zakloceniami, sam to przerabialem. Zaplon mialem odsuniety od odbiornika o ok 30cm, odbiornik Hitec 08RD - podwojna przemiana, i zasieg byl moze z 3m na wsunietej antenie, po wymianie na w pelni ekranowany zasieg ok 70m bez zmian czy silnik chodzi czy nie

 

jak cchesz taniej a sie nie spieszy to mozna ten:

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6292

plus sensor:

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6291

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ten z UH ma metalowa fajke, a ten z nastika nie. a za 100zł rożnicy to moge nawet ten z uh wpakowac w jakas konserwe :P Fokker sprawdzales czy ten Twoj zaplon nie sieje?? jak tak to na jakim odbiorniku? bo możliwe że ekranowanie samego modułu nie jest konieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mocowaniem magnesu i czujnika proponuję trochę inne rozwiązanie niż jest to w kupnych silnikach.Czujnik zapłonu zamocowany na stałe w miejscu najbardziej pasującym a magnes na pierścieniu który będzie sie obracał na piaście silnika.Odpada nam wtedy ustalanie w którym miejscu trzeba wkleić magnes w piastę. a jednocześnie podstawa czujnika jest bardzo prosta bo nie musi mieć możliwości ruchu bo kręcimy pierścieniem z magnesem.

W taki sposób to działa u mojej samoróbce i nie narzekam takie rozwiązanie ma nawet więcej możliwości bo można nawet ustawić lewe obroty a tego nie mają firmowe silniki. :D

Przed wklejeniem magnesu trzeba sprawdzić ,który biegun wyzwala czujnik i montować go tym biegunem w kierunku czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten pierścień z magnesem,który się obraca na piaście

 

4f1ada70db4bbf56.jpg

 

Blokuję go 3 śrubami na obwodzie

 

65015a64cb9fa0e6.jpg

 

A czujnik przykręciłem na kawałku kątownika w miejscu wygodnym czyli blisko śruby :D

 

8272b337799bdeda.jpg

 

Mój czujnik to całkiem inna bajka ale zmienię go w najbliższym czasie na taki typowy chiński :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam rozwiazanie jak najbardziej typowe, ale Olo mial dobry pomysł. U mnie korekcja kata wyprzedzenia zaplonu tylko tyle co na lezkach na czujniku. Fotka jeszcze ze starym zaplonem

 

magnes walec 3mm srednicy 5mm wyskosci

 

47146822qd9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.