Skocz do zawartości

jaki model na początek??? HELP


mlody25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się do was o pomoc ponieważ myślałem nad kupnem samolotu RC. Najpierw czytałem "RC Przegląd Modelarski" po 2 latach se myślę co ja ino czytam i czytam może by się coś kupiło?? mam kolegów którzy latają ale heli RC i też myślałem żeby nie polatać :D no ale na gadaniu się skończyło kiedy pewnego dnia (dokładnie 15.3.08r) standardowo pojechaliśmy na lotnisko ktoś nas uprzedził, mianowicie pan Andrzej ze swoim nowym akrobatem spalinowym i dowiedziałem sie ze taki samolot to jest może z połowę tańszy niż helik!!!!!!! No i postanowiłem kupić samolot i tutaj moje pytanie jaki samolot najlepiej kupić?? Mówią że najlepiej trenerka (cessna czy coś) a ja bym chciał emocji OK nauczę sie latać i co?? znudzi mi się i LIPTON, dlatego myślałem o kupnie jakiegoś akrobatą (np. formosa) ale bardziej jestem przekonany do spalinek (uwielbiam ten odgłos silnika i dymek puszczany za samolotem) no ale spalina ma swoją cenę a ja nie chce żeby mi wyczyściło portfel do cna a więc pomóżcie co na początek: trenerek elektro, akrobat elektro, czy akrobat spalina???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj

 

Najlepiej najpierw jakiegos gornoplata ele. Lub jakis motoszybowiec...nie ma sensu ladowac kasy w akro jak sie nie potrafi latac...Polecam Easy Stara itp..Wielu modelarzy juz sie nauczylo na nim altac :D i poszukaj na forum jest setki takich tematow jak ten (Jaki model na poczatek..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi (sorry za avatar ale to jedyne zdjęcie jakie mam...)

a tak poza tym to nie kręcą mnie szybowce/motoszybowce a więc raczej ta cessna poza tym nie mam miejsca na EG a skoro cessna to widziałem w sklepie spalinowego trenerka (sonic) http://www.rcworld.pl/shop/index.php?products=product&prod_id=1626 może być na początek czy raczej jakiś elektryk???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej elektryk będzie lepszy. Po pierwsze tańszy, po drugie mniej kłopotu z takim silnikiem : dotarcie, regulacja itp. A zresztą bardzo często jest tak że pierwszy model nie lata zbyt długo (niestety) To może lepiej zbudować coś samemu, taniej Cię wyjdzie a i sama budowa niesie ze sobą dużo doświadczenia i błędów, które są na tym etapie bo już się ich nigdy nie popełni. A może byś się skusił na szybowiec? Koszty nie wielkie a LATA. Latając szybowcem też nabierasz doświadczenia. Musisz dużo poczytać naprzykład w dziale "od czego zacząć" takich tematów było naprawdę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja proponuje ci samolot do samodzielnej budowy:

:arrow: RWD-5

:arrow: Zefirek1

Tutaj masz instrukcje budowy i jakie materiały są potrzebe

Do RWD-5 - http://forumrc.alexba.eu/users/skazoo/rwd/rwd.htm

Do Zefirka1 - http://forumrc.alexba.eu/zefirek_1.htm

 

a w temacie obok prosisz o oddanie samolotu... :/ zenua...

 

zrob sam, skoro radzisz to innym (a sam chcesz podarunku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zacząłem 2 miesiące temu. Po 30 latach od pierwszych modeli... Zbudowałem Wilgę 2000 i po pierwszej próbie odłożyłem na półkę. Kupiłem i zmontowałem Minimaga - i jest super. Latałem już ze 30 razy i idzie mi coraz lepiej. Musiałem tylko przerobić na silnik bezszczotkowy (użyłem oryginalne łoże), bo miałem akurat taki silnik, regulator i akumulator (LiPol S3). Teraz doczepiłem kamerkę FlyCam2 i frajda jest jeszcze większa. A model jest niezniszczalny, obtłuczenia krawędzi natarcia naprawiam taśmą klejącą i latam dalej...

 

Wytrwałość zawsze się opłaca...

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.