Skocz do zawartości

Moja ładowarka


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda mi było kasy na nową ładowarkę do lipoli, a taką mi trzeba mieć, więc zrobiłem sobie sam. Schemat pochodzi ze strony: http://www.zajic.cz/nablion/nablion.htm

 

W sumie nic nadzwyczajnego, koszt tego wynalazku w moim wypadku to niecałe 10zł.

 

A wygląda se to tak, nie przestraszcie się :oops: :

 

67b18d7fc61e1e25.jpg

 

11e5f50c4ddedcb1.jpg

 

Płytka miedziana trawiona chlorkiem żelaza, kupić musiałem tranzystory, LEDa, potencjometr i ten malutki kondensator.

 

Jeszcze tego nie odpalałem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hmm prąd ładowania do 1A nawet fajnie :) lepsza od tych firmowych e-sky co niby mają dawać o.7A a moja była dawała 0.4A max ( i niby mają mieć balancer a pakiet mi sie rozjeżdżał ). Jak po testujesz czekam na relację z działania ładowarki bardzo tania alternatywa jeśli chodzi o ładowanie ogniw do tego jeszcze dobudować balancerek i zestaw jak znalazł za małą kase.

Pozdrawiam.

 

P.S popraw niektóre luty bo mam wrażenie że coś się może zaraz odczepić a nie wiadomo jak sie wtedy ładowarka zachowa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przekonacię się że im "tańsza"ładowarka tym pakiety "droższe" tzn szybciej zajeżdzone.

Jeden z moich kolegów zakupił ładowarkę Constelation Ripmaxa( 520zł )i nie załuje ani jednej wydanej na ten cel złotówki.Latamy dośc dużo i żaden jego pakiet nie próbuje nawet się rozjeżdzać.Oczywiscie nie używa balansera.

Na samoróbkę może sobie pozwolic człowiek który ma za sobaniezłe zaplecze (elektroniczne ) i odpowiednią wiedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.