Skocz do zawartości

stateczniki z rzutków


m5m

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

nie wiem jak oni to robią że tyle wychodzi XD

ważna jest też powierzchnia skrzydła bo jak wiadomo im skrzydło większe tym większy - cięższy musi być statecznik ...

 

Moje stateczniki do skrzydła o powierzchni 24,8 dm 2 liczone z górnym przelicznikiem stateczności w programie sailplane calc ważą

 

ponowy 10 gr

poziomy 20 gr

 

Jakoś lżej mi nie wychodzi , może wina wagi bo własnej nie mam i warze w warzywniaku , kto wie czy sprzedawca nie przycina na owocach XD i ma źle wyskalowaną wage :P było niedawno o tym głośno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważna jest też powierzchnia skrzydła bo jak wiadomo im skrzydło większe tym większy - cięższy musi być statecznik ...

 

Z tym się nie zgodzę. Powierzchnia statecznika nie zależy tylko od powierzchni skrzydła ale też i od odległości jego od skrzydła.

 

W każdym bądź razie Arturze twoje stateczniki wyszły naprawdę ciężko. Poziomy to całe 10 gram za ciężki (chyba ze ma 5 dm2 :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur z kołobrzegu napisał/a:

ważna jest też powierzchnia skrzydła bo jak wiadomo im skrzydło większe tym większy - cięższy musi być statecznik ...

 

 

Z tym się nie zgodzę. Powierzchnia statecznika nie zależy tylko od powierzchni skrzydła ale też i od odległości jego od skrzydła.

 

Miałem na myśli jedynie zwrócenie uwagi na powyższą zależność , resztę czynnków celowo opuściłem :P

 

Mój statecznik poziomy ma 3,8 dm 2 powierzchni i tak pewno napiszesz że cężki :P

jak napiszesz ile maja twój statecznik powierzchni to przeliczy sie ile powinien ważyć 1dm statecznika styrodurowo szklanego i bedzie punkt odniesienia przy ewentualnym porównaniu XD

 

ewentualnie wzór do którego będe dążył :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój statecznik poziomy ma około 2,3 dm^2 ( w weekend dokładnie zmierzę) i waży 6 gram (+/- 1 gram) czyli jeden dm2 statecznika waży 2,6 grama. Czyli twój według tego powinien ważyć 9,88 grama. oczywiście dodajmy jakieś dwa do trzech gramów bo to większa konstrukcja i wychodzi nam waga 12 tudzież 13 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Natchniony tym tematem zalaminowałem wczoraj mój pierwszy kompozytowy statecznik. Nie wykorzystam go w modelu, zrobiłem go tylko na próbę, żeby sprawdzić kilka rzeczy.

Rdzeń wyszlifowałem z depronu (utwierdziłem się tym samym w przekonaniu, że depron to nie materiał na rdzenie stateczników). Okleiłem go jedną warstwą Interglasu 24g/m2 w zasadzie nie dbając o małą ilość żywicy, dołożyłem jeszcze na górę i dół po nitce węgla wyciągniętej z tkaniny.

Masa ostateczna 10,2g, masa rdzenia przed oklejeniem 4,2g. Powierzchnia 2,9dm2. Masa względna 3,5g/dm. Wniosek:

Folia z rolki do tworzenia slajdów na rzutnik nie nadaje się do VB.

 

Edit: A ten temat nie powinien znaleźć się w dziale Warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.