Skocz do zawartości

Kilka modeli na początek. Który wybrać???


mlody25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkującym modelarzem zakładałem juz wiele tematów ale wciaz nie wiem co wybrać jedno jest pewne musi byc elektryk i KONIECZNIE Z LOTKAMI. niedawno natrafiłem na zestawy RTF na http://www.modele.sklep.pl i zastanawiam sie który model wybrać mam 13 lat i nieststy dózej gotówki nie posiadam.. :( dlatego nie moze byc to model który bede musiał skladac po prostu modelik RTF z lotkami i sporą mocą a dlaczego?? Bo jestem człewiekiem perspektywistycznym i musze miec model który mnie zadowoli bo owszem naucze sie latac i co dalej?? musze miec model do nauki latania i brostych akrobacji czyli pętle beczki... i dlatego przesylam kilka linków:

 

motoszybowiec DIMONA: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5077 tylko nie wiem czy model ma lotki no i wyglad mi sie nie podoba..

 

BELLANCA DECATHLON: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=135 opinie ma takie sobie... :(

 

PIPER SUPER CUB (czytałem o nim w RCPM): http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=3281 ale znowu nie wiem czy ma lotki....

 

MR> MULIGAN: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=3280

 

 

Nie weim czy wspomniane modele posiadają lotki nawet jesli nie to mozna chyba dokupic servo do modelu i lotki wykonać we wlasnym zakresie ale jestem początkującym modelarzem i nie weim czy dalbym rade....

 

 

 

 

 

 

 

 

PROSZE O POMOC!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Nie wiem dlaczego, ale dla modelarzy zaczynających swoją przygodę z modelarstwem najważniejszy jest wygląd.Kup sobie E-startera http://nastik.pl/estarter-trainer-p-402.html .Wsadź w niego bezszczotkowca, pakiet 8x ni-mh jak boisz się li-poli lub nie chcesz spalić domu.

Lotki można dorobić praktycznie w każdym modelu, Dimona wygląda na taką , którą można fajnie polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie słąwku ale to ma być model nie tylko na początek jak juz mówiłem kieszonkowego nie mam a wiec pieniadze jest mi trudno zbierac a więc nie bedzie to model ze jak sie naucze to idze w odstaw i z głupoty kupuje sobie akrobata i go rozwalam w 1 locie NIE!! na cos takiego mnie nie stac... o e starterze tez duzo slyszalem ale pisalem ze model musi byc RTF bo skladanie więcej mnie wyniesie niz zakup RTF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Generalnie wybierz model o najmniejszym obciążeniu powierzchni.Lotki można dorobić, np: w Dimonie są zaznaczone więc można spróbować odciąć.Model nie jest jakiś wielki ale z czasem możesz kupić silnik 3-f "dzwonek i regler 12A i będziesz jeszcze bardziej zadowolony bo dłużej polatasz.Akrobat jest bardziej wymagający zarówno w sterowaniu jak i w sprzęcie.W trenerku nie jest wymagana potężna moc silnika , wysokoprądowe regle i akumulatory.Nikt tu Ci źle nie życzy a jedynie próbuje wskazać jedną z możliwych dróg do osiągnięcia sukcesu z minimalnymi stratami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz ale wiesz co chyba sie skusze na easy starter`a http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=815 wedlug mnie model fajny a i mozna do niego lotki an prawie calej rozpietosci plata wykonac jak myslisz z tym ES?? aparatura troche nie tego zale zawsze idzie wymienic jak cos no i nie wiem czy idzie do PC podlaczyc... a wyposazenie mój kumpel mówi ze moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"z lataniem EasyStar to prawda szybko się znudzi.

Sky Lady jest bardziej z ikrą, lata szybciej i też można na niej nauczyć się latać, natomiast co do tego zestawu Dimony nie byłbym taki pewny." Jużnie wiem co mam robic kasy brak miliard miliardów opcji i modeli a co wybrac zeby bylo tanie i si nie nudzilo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup to http://www.allegro.pl/item335981000_nowosc_wd_sportster_4_kanalowy_samolot_rc.html , przetestujesz i powiesz co jest warte.

 

EDIT

A jeżeli nie znasz to zobacz tu http://www.sau.civ.pl/

Bardzo dobre modele do nauki latania.

Nie wierz w to że jak kupisz akrobata to on dotrzyma do czasu jak ty się nauczysz utrzymywać model w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe Wygląda śmiesznie taka wielka buda z przodu a styłu cieniutka belka ogonowa hihihih i teraz 1 pytanie mówisz na serio ze sie oplaca czy ino sie nasmiewasz??? pytam powaznie bo model tani z lotkami RTF a`la akrobat a więc czemu nie ino obawiam sie o ta belke ogonowa bo jestem poczatkujacym i obawiam sie cyz sie nie zlamie przy twardszym ladowaniu bo to jest chyba włukno węglowe nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jeśli myślisz że samolot który kupisz jako pierwszy i na którym będziesz się dopiero uczył, przetrwa więcej jak kilka-kilkanaście lotów i potem ma on służyć na jeszcze wiele miesięcy, to wybacz ale jesteś w błędzie.

 

Zwykle po pierwszych lotach gdzie nierzadko dochodzi do mniejszej lub większej kraksy twój samolot będzie polepiony taśmami, ubytki w strukturze kadłuba czy skrzydeł uzupełnione "czymkolwiek się da" i tylko po to by znów wznieść go w górę i ponownie go rozbić :P

Wówczas to estetyka schodzi na drugi (jak nie trzeci) plan.

 

Ponadto, jeśli myślisz, że którykolwiek z wymienionych przez ciebie zestawów umożliwi ci (oprócz podstawowej nauki pilotażu) robienie porządnych akrobacji, to też tutaj jesteś w błędzie. Te samoloty to owszem może nadają się do prostego pilotażu, ale nie do kręcenia beczek czy pętli. Zaufaj mi.

Przerobiłem Bellankę Decathlona w wersji RTF i wiem o czym piszę. Dopiero wymiana silnika na bezszczotkę, baterli NiMh na lipole pozwoliła na w miarę kontrolowane loty i jakieś tam akrobacje.

 

Nie powtarzaj błędów innych. Poczytaj uważnie to forum i może zrozumiesz od czego powinieneś zacząć.

 

Za RTFa dasz min. 500 - 600 złotych. Jednakże aparatura w takim zestawie jest kompletnie nierozwojowa. Jednostki napędowe również.

 

Sugeruję, abyś jednak zaczął od modelu typu SkyLady lub EasyStar. Evergreeny dla nowicjuszy. Do tego dokładasz w miarę dobrą aparaturę za ok. 300-400 PLN (np. Laser6) i uczysz się latać.

Potem zbierasz kasę i robisz sobie samodzielnie prosty model górnopłata z lotkami z depronu za ok. 30-50 PLN (np. RWD5).

 

EDIT: Widzę, że w niektórych kwestiach Mirek mnie uprzedził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, jeśli myślisz, że którykolwiek z wymienionych przez ciebie zestawów umożliwi ci (oprócz podstawowej nauki pilotażu) robienie porządnych akrobacji, to też tutaj jesteś w błędzie. Te samoloty to owszem może nadają się do prostego pilotażu, ale nie do kręcenia beczek czy pętli. Zaufaj mi.

Kolego mars ufam ci ale pisalem ze akrobacje maja byc rposte i podstawowe a nie pozadne... najlepszy wybór bedzie chyba jak kupie easy stara ale zastanawia mnie ten model który w oststnim poscie pokazal leda mianowicie http://www.allegro.pl/item335981000_nowosc_wd_sportster_4_kanalowy_samolot_rc.html

wyglad moze nieciekawy ale nawet fajnie lata jest TANI ma lotki ale obawiam sie jedynie o ten kadłub a raczej ta belke ogonowa boje sie ze sie zlamie przy twardszym ladowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał Marcin nim nauczysz się latać to prawdopodobnie ten model i inny też połamiesz nie raz i nie dwa. Tak kończy prawie każdy model początkującego i nie tylko początkujacego. Tak naprawdę to większość modeli zalicza wcześniej czy później twarde lądowanie.

Czy to będzie akurat złamana ta belka, bardzo prawdopodobne, ale nie konieczne. Prawdopodobnie złamie sie w miejscu wychodzenia z kadłuba, ale to zależy jak uderzysz modelem. Najcześciej uszkodzeniu ulega przód modelu i miejsca gdzie działają najwieksze siły. Niebezpieczne są też ciężkie elementy modelu (akumulator) to one po uderzeniu robią dużo szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby masz racje i nawet chyba skusze sie na zakup go ale gdzie ja do niego dostane taka belke??? bo crash to nieodzowny element kazdego modelarza szczerze mówiąc cudów nie ma ani modelarz który nie zaliczyłby jakiegos pozadnego crash ale jeszcze raz na powaznie oplaca sie model bo do wyglądu idzie sie przyzwyczajić a na youtube jest pelno filmików w których jest kamerka od srodka a wiec oplaca sie za ta cene???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest TANI

 

TANI w modelarstwie może oznaczać tylko jedno. Mianowicie kiepski.

 

Radio z zasięgiem ok 230 metrów ? Kiepsko...

Akrobacje możliwe na dużych prędkościach, a silnik z tego co widzę to szczotka "480".

Niestety, jedno z drugim się kłóci, bo szczotkę łatwo jest zajechać eksploatując ją na maksa. BTW - Sam to zrobiłem.

 

Zacznij od ES, podstaw lotu, umiejętności lądowania w "punkt", prawidłowej reakcji na lot samolotu od i do siebie, a potem dopiero myśl o akrobacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

easy star tez jest w miare tani czy to znaczy ze kiepski??

 

Zastanów się proszę zanim coś napiszesz...

Oferta z Allegro w cenie 350 PLN obejmuje:

a) model z napędem

B) aparaturę

c) odbiornik

d) serwomechanizmy

e) pakiet zasilający

f) ładowarkę

 

A cena ES (230 PLN) obejmuje:

a) model z napędem

B) wyłącznie model z napędem...

 

Czy nadal jest tani w porównaniu do Dragona ? Jak kupisz pozostałe akcesoria b-f za 120 PLN to będziesz mistrzem.

Nie porównuj proszę marki Multiplex z jakąś tanią chińszczyzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Bez stresu.

Każdemu może się zdarzyć. Zwłaszcza na początku.

 

Zapamiętaj jeden ważny fakt.

Mianowicie, ludzie na tym forum zwykle z dużą życzliwością i cierpliwością wyjaśniają nowym (i nie tylko) wiele trudnych kwestii i służą pomocą w doborze sprzętu. I robią to tym częściej i chętniej jeśli widzą, że osoba która pyta przyjmuje ich sugestie i ponadto jest "kreatywna" czyli lubi używać przycisku "szukaj" zanim zada po raz setny pytanie wałkowane średnio kilka razy w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.