Skocz do zawartości

Uwaga na kradzione rzeczy - okradziono pracownię modelarską.


mecenas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów,

Z przykrością zawiadamiam iż we środę 3.12 dokonano włamania (prawdopodobnie na zlecenie) do mojej pracowni i ukradziono:

 

1. Nadajnik Graupner MC-24 wraz z oryginalnym pulpitem.

cechy charakterystyczne:

W pełni "wypasiony", w lewym górnym panelu 8 przełączników, w prawym 4 "długie" przeł., w obu drążkach mikroprzełączniki dwustanowe, w lewym górnym panelu oprócz wyłączników zaraz od str. wskażnika napięcia są 2-e Ledy zielona i czerwona, nadajnik wyposażony w moduł Futaby 2.4 GHz, wewnątrz Akku LiFe 9,9V 1800mAh. 

Nadajnik znajdował się plastikowym szarym neseserze  z zamkiem  szyfrowym z charakterystycznymi wypustkami na drążki ( gdyż nie mieścił się na wysokość).

 

2. Nadajnik Graupner MC-16/20 wraz z oryginalnym pulpitem z paskiem na szyję.

cechy charakterystyczne;

35 Mhz 77k , wyposażona w 8 długich przełączników (4 z lewej, 4 z prawej str.) pomiędzy drążkami suwak i 1 przełącznik długi, wewnątrz akku LiFe 9.9V 1500mAh.

Nadajnik był w czarnej plastikowej walizeczce (takiej na narzędzia) z czerwonymi zapięciami). na zewnątrz naklejka z Mistrzostw świata makiet z nr 416.

 

3. Silnik Saito FA-200R3

Nowy, nieodpalany, zapakowany w oryginalne opakowanie.

 

4. Silnik Saito FA-150B srebrny

Silnik używany, wymontowany z modelu,  zamontowany na plastikowym łożu, bez tłumika zamiast niego do kolektora wydechowego przykręcona czarna karbowana (giętka) 15 cm rura wydechowa.

Silnik ma uszkodzony wlot paliwa do gaźnika (brak iglicy).

 

5. Silnik Magnum FS-91 

Silnik używany,  z długą giętką rurą wydechową, na korpusie wydrapany napis WP, na piaście śmigła zainstalowany magnesik do czujnika obrotów.

 

6. 2 szt. Silników FS-70

Używane.

 

7.Oprócz tego skradziono-

-ok,. 15 serw, futaby, hitec'a, savox'a, 

-2 odbiorniki Corona R14FA ,

-mały kompresor do aerografu,

-3 profesjonalne aerografy,

-Wiertarkę stołową (kolumnową,),

-wiertarkę udarową Bosh,

-Wiertarkę kątową WB 220/E Proxxon,

-Wiertarko-frezarka Proxxon Micromot 50/EF,

-Wyrzynarka Proxxon STS 12/

- dokumentacja zawodnicza modelu  - Dewoitine D.520 - format A3, na twardych okładkach, zapakowana w czarną teczkę na dokumenty A3.

 

(dopisane 10 .12.)

 

- ładowarka Intelii-Control v.2 firmy Simprop Electronic   http://www.legallou.com/Modelisme-Tech/Chargeur/intelliV1.html

- przyrząd do wyginania rur    http://archiwum.allegro.pl/oferta/gietarka-do-rur-15-22-mm-prowadnice-i3955920666.html

- przyrząd do wyważania śmigieł   http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXHY61&P=0

- opalarka  https://www.narzedziowy.pl/89061_STEINEL-Opalarka-HL-1610-S-ZESTAW-DYSZ-I-WALIZKA.html

 

 

 

To na  razie tyle co udało mi się ustalić, pewnie to nie wszystko, wyjdzie po jakimś czasie jak danej rzeczy będę potrzebował.

 

Prawdopodobnie po "TAKIM strzale" zakończę przygodę z modelarstwem, na razie jestem załamany, piękny Mikołaj - nie ma co.

 

Jednakże mam do Was, Pasjonatów Modelarstwa,  wielką prośbę, 

 

Jeśli ktoś by Wam proponował kupno któryś z wymienionych przedmiotów  lub widzieliście by je na jakichś aukcjach, to proszę dajcie mi znać.

 

mailem : w.pilch@onet.eu

tel :   514-758-993

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam nadzieje, ze złodziej szybko wpadnie i skradzione przedmioty do Ciebie wrócą. Warto rozejrzeć się po lombardach i skupach. Pozwoliłem sobie umieścić link do tematu również na rc-fpv.pl Panowie śledzimy portale aukcyjne! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kradzież powinno się uciąć łapy jak się złapie a w tym przypadku to nawet smiglem na wysokich obrotach. Nie rozumiem tego jak można kraść mam tylko nadzieję że policja zadziała i znajdą złodzieja

 

pisane za pomocą telefonu więc błędy możliwe ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też kiedyś się wpakowali do modelarni pier....ni złodzieje i ukradli parę rzeczy (moje straty były jednak nieporównywalnie mniejsze) nie zniechęciło mnie to jednak do dalszego modelowania czego i Tobie Wojtku winszuję, dla pocieszenia napiszę jeszcze, że rok temu złodzieje zabrali mi Audi A6 i choć był ubezpieczony to i tak jestem ok 12k zeta do tyłu ale nie poddaję się i dalej robię swoje!!!

Trzymaj się!!! 

Na pohybel złodziejom!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


 


Serdecznie dziękuję za pomoc, mam nadzieję że to kiedyś " wypłynie" na jakiejś aukcji lub na lotnisku. Musimy być czujni i zło tępić w zarodku.


Po moich doświadczeniach proszę Was wszystkich, sprawdźcie jak macie zabezpieczone swoje cenne rzeczy.


Niech moja " tragedia" będzie przestrogą dla każdego z Was.


Powoli dochodzę do wniosku że krzadzież została zlecona i złodzieje dokładnie wiedzieli co zabrać.


 


Po zrobieniu "remanentu" doszło jeszcze kilka rzeczy które ukradziono,  (dopisałem w 1-szym poście).


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś WSZYSTKIE znane Ci sklepy o czujność,zwłaszcza okoliczne.Jeśli zrobił to zwykły włamywacz a nie "fachowiec " od modelarstwa to jest szansa .

U nas skradziono koledze Mirkowi cały sprzęt podczas powrotu z zawodów, i po kilku tygodniach (!!!) durny złodziej zaniósł do sklepu który prowadzi również komis.

Żeby nie zniszczył sprzętu umówiono się na transakcję i właściel odkupił od złodzieja sprzęt wartości kilku tyś z pół litra.Odzyskał większość i dopiero wówczas zawalczył o sprawiedliwość .

Jeśli zrobił to "fachowiec", to z forum dowiedział się gdzie należy sprzedac a gdzie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.