Skocz do zawartości

Lądowisko dla Helikopterów


materwyx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was próbował zrobić coś takiego ? Myslałem o kupnie płyty BST o wymiarach ok 100 cm, pokrycie jej zielonym płótnem imitującym trawę - lub posypką - taką jak do makiet kolejowych. Na środku   białe "H" w kółku. Pozostaje jeszcze dorobienie regulowanych nóżek pozwalających na ustawienie nawet na nierównym terenie, oraz odpowiedniego oświetlenia. Myślałem o zasilaniu bateryjnym - jeśli do oświetlenia użyję Ledów.  Gdzieś z brzegu imitację rękawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kwestia tego do jakiej wielkości to ma być śmigłowca i czy chce Ci się to targać. Jak ja latałem Rexem 250 i CopterX 450 na nierównym, zarośniętym wszystkim co się da (chwasty, jakaś trzcina itp.) polu to po prostu przywlokłem ze sobą kawałek jakieś ciężkiej wykładziny metr na metr oraz ręcznie powyrywałem krzaczory ile się dało wydeptując możliwie jak najlepiej i na tej wykładzinie lądowałem, potem ją pakowałem do worka i chowałem w krzaki. Ale to teren nieuczęszczany przez nikogo, raczej nikt by się tą wykładziną nie zainteresował a po drugie pole to mam 200 metrów od siebie, targać mi się tej wykładziny w łapie nie chciało a i nawet 3-ciej ręki nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej pod kątem fajnego wyglądu. Bede to trzymał na działce a i fajnie bedzie wyglądać podczas nocnych lotów. Zastanawiam się tylko czy jako oświetlenie zrobić zwykłe diody, czy też może dostanę w jakimś sklepie modelarskim jakieś fajne lampy imitujące np halogeny

To bardziej pod kątem fajnego wyglądu. Bede to trzymał na działce a i fajnie bedzie wyglądać podczas nocnych lotów. Zastanawiam się tylko czy jako oświetlenie zrobić zwykłe diody, czy też może dostanę w jakimś sklepie modelarskim jakieś fajne lampy imitujące np halogeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.